Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan kell kiszámolni?

Hogyan kell kiszámolni?

Figyelt kérdés
Van egy 35cm átmérőjű kör alakú papírlapom. Ha kivágok egy 40 cm-est is, mekkora körcikket kell kivágnom belőle, hogy ha kúp alakjára összehajtom, akkor a kúp aljának az átmérője 35cm legyen? Próbáltam kiszámolni a kerületeket, majd egymásból kivontam, és a kapott értéket madzaggal rámértem a 40cm-es körlapra, majd abból azt kivágtam, de nagyon kevés volt.
2015. márc. 26. 15:12
 1/4 Tengor ***** válasza:
Számold ki, hogy mennyi a kerületkülönbség a kettő között, majd számold ki, hogy a 40 cm-es körben ehhez a körívhez mekkora középponti szög tartozik. Ezt a szöveg vedd fel és a 40 cm-esen és vágd ki belőle!
2015. márc. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Számolgattam és erre jutottam: A kettő kerület különbsége ~ 15,708cm. A 40 cm-es körben ehhez a körívhez megközelítőleg 45°tartozik. Ezt a 45 fokot bejelölöm, kivágom, és elméletileg pont fedik egymást. Ugye?
2015. márc. 26. 16:09
 3/4 2xSü ***** válasza:

A 35 cm átmérőjű kör kerülete megegyezik a 40 cm-es körcikk kerületével.


K_alap = d_alap * π = 35 * 3,1415


K_palast_korcikk = d_palast * π * α / 360° = 40 * 3,1415 * α / 360°


A kettő ugye ugyanazt a hosszt kell, hogy kiadja, így:


K_alap = k_palast_korcikk

35 * 3,1415 = 40 * 3,1415 * α / 360°


Ez egy egyismeretlenes egyenlet, kiszámolod alfát, ami fokban megadja, hogy mekkora szöget kell meghagyni a 40 cm-es körödből.

2015. márc. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 gyapjasb válasza:

A két kör kerületét kivonod egymásból az 5*PI ez adja meg azt az ívet ami ki lesz vágva, az ehhez tartozó szög ((5PI)/20)/(180/PI) (ez könnyen egyszerüsíthető) = 45.

tehát 45 fokos kőr cikkely kivágásával a kúp pontosan illeszkedni fog a kisebb körre.

2015. márc. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!