Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A matematika valóban fejleszti...

A matematika valóban fejleszti a logikát?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 1. 20:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
szerintem te is érzed,hogy igen..
2015. ápr. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2015. ápr. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Jóhogy, nem hiába tananyag és számos műveletet kell tanulni, épp a logikus gondolkozás miatt, de sokan furcsállják, miért kell sok olyant tanulni, amit később nem használ az ember.
2015. ápr. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Az összes olyan feladat, amin gondolkodni kell.
2015. ápr. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, a mi matektanárunk erősen hitt minden ezoterikus cuccban.
2015. ápr. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem is biztos, hogy továbbjutott volna egy 10.-es matekversenyen…
2015. ápr. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
90%

Igen, fejleszti a logikát, mint minden amin gondolkoznod kell, mivel az agyunk oylan mint az izomzat, ha használatban van, akkor fejlődik, erősödik, persze egyéni korlátokon belül.


#5-ös, mindenféle leszólás nélkül tényként mondom, hogy a középiskolás tanárok nagyon messze állnak a matematikától, amit középiskolában tanulunk, azt nem éppen nevezném matematikának, én legszívesebben egy másik nevet adnék neki, pl elő matematika vagy ilyesmi :D Még csak a "bevezetés" címet se érdemli. Ezért van az, hogy ismerek oylat, aki középiskolában versenyeket nyert, egyetemen pedig rájött hogy nem szereti a matekot. A matek tanár szerintem nem a matek tudása miatt van megfizetve, hanem a pszichológia, nevelés tudomány, oktatás módszertan stb tudása miatt. Ezért nem is értem azokat a középiskolás matektanárokat, akik ezekhez nem értenek (azok lényegében semmihez sem értenek igazán)

2015. ápr. 2. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

"mindenféle leszólás nélkül tényként mondom, hogy a középiskolás tanárok nagyon messze állnak a matematikától"


Jórészt sajnos igaz, azonban aki csupa jó jegyekkel egyetemet végzett, arra ezt nem mondanám. Ismerek olyat, aki matek tanári szakot végzett annak idején, most meg prof...

2015. ápr. 2. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Velem előfordult, hogy ált. isk. felső tagozatában egy órára fiatal helyettesítő tanár jött és a módszere elütött a megszokott unalmas tanítástól. Új anyagot vettünk és aktívan bevonta a hallgatóságot, állandóan kérdezett és nekem valahogy összeállt a kép, mindent azonnal megértettem és állandóan jelentkeztem. Később a rendes tanárom elbeszélgetett velem, megtudtam, hogy a helyettesítő nagyon tehetségesnek talált és csodálkozott a hirtelen megtáltosodásomon, mert addig nem mutattam különös érdeklődést, de ez ekkortól megváltozott, mert a kedvenc tárgyam lett a matek, szinte vadásztam a jó feladatgyűjteményeket és jóval előbbre jártam a tananyagban, mint a többiek. A sakkot is szerettem, abból is szereztem minősítést, vagyis valahogy ez egy szemlélet kérdése, amit jó oktatási módszerrel lehet kihozni.
2015. ápr. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#5-ös, mindenféle leszólás nélkül tényként mondom, hogy a középiskolás tanárok nagyon messze állnak a matematikától, amit középiskolában tanulunk, azt nem éppen nevezném matematikának, én legszívesebben egy másik nevet adnék neki, pl elő matematika vagy ilyesmi :D"


Én is így látom, bár az "elő matematika" kifejezést nem tartom szépnek. (Azt sugallja, mintha ez lenne a "helyes".) Én a középiskolában oktatott "matematikát" így utólag amolyan butított mérnöki matematikaként értelmezem.

2015. ápr. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!