Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Az mennyire igaz, hogy a nők...

Az mennyire igaz, hogy a nők több dologra is tudnak figyelni egyszerre, a férfiak pedig nem?

Figyelt kérdés
Ezt hogyan kell értelmezni? Csak mert én nem tapasztalom sem magamon, sem másokon.
2010. febr. 19. 10:52
1 2
 1/14 anonim válasza:
97%

Pl. hogy a nők egyszerre tudnak telefonálni, tévét nézni, főzni, és még a gyerkőcre is vigyázni, ellentétben a férfiak megbolondulnának, ha ilyen sok dologra kéne figyelni egyszerre. Meg a nők képesek egymással több dologról beszélni egyszerre, ami épp az eszükbe jut, anélkül, hogy összezavarodnának, a férfiak meg értetlenkednek, ha hirtelen valami más témát dobtál fel, csak úgy észrevétlenül, és akkor most mivaan??

Lehet hülyeséget írtam, de szerintem ilyesmire gondoltál. :D

Meg az őskorba is visszavezethető, hogy a férfiak vadásztak és csak az elejtett vadra koncentráltak, minden mást kizártak az agyukból, a nők meg otthon voltak, összetartották a családot, vigyáztak a csemetékre, folyamatosan kommunikáltak egymással, meg stb stb stb...

:D

2010. febr. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Akkor az is igaz lehet, hogy a nők rosszabbul "látnak" térben? Bár én ezt sem igazán tapasztalom, sokszor a barátnőm irányított térképről amikor kocsival mentünk. (Persze én is tökéletesen eligazodok a térképen, de azért vezetni meg térképezni egyszerre ugye nem valami biztonságos..:D)
2010. febr. 19. 11:10
 3/14 anonim ***** válasza:
97%
Az igazabb, hogy a nők úgy igazodnak el egy városban , hogy ez az épület itt volt, ennek a környékén volt vhol, ahova kell mennem. Térképről tudnak olvasni, és közlekedni, inkább ez..hogy ismét hogy tlalálják meg azta helyet.
2010. febr. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

És az is igaz, hogy a férfiak látnak messzebbre, a nőknek viszont jobb a periférikus látásuk.

Ha érdekelnek még hasonló különbségek, akkor ajánlom figyelmedbe Allan & Barbara Pease: Miért nem képesek többfelé figyelni a férfiak és miért nem tudnak eligazodni a térképen a nők című könyvét :-)

2010. febr. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
100%
Én meg szintén tőlük olvastam az Illünk egymáshoz?-t meg a Miért hazudik a férfi?Miért sír a nő?-t nagyon jókat írnak! :D
2010. febr. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
61%
Mondjuk én lehet mutáns vagyok, merrt a nőknek nem megy a tolatás, tolatva parkolás, de rutinvizsgámon is már teljesen középre, és full egyenesen beálltam elsőre, javítás nélkül.
2010. febr. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
22%
Előző, biztos lezbikus vagy, csak még nem tudsz róla. Világosan látszik abból, amit leírtál.
2010. febr. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Elhiheted, hogy nagyon nagyon nem vagyok az XD ...Hát nem ettől lesz valaki leszbikus az tuti....:o, remélem csak poénkodtál, és nem gondolod komolyan, mert elég osotba gondolkodásra vallana, mármint akik mindenből kiokoskodnak, attol a plafonon vagyok.( Mármint amikor sztárok tetsbeszédét kielemzik, hogy mit jelent ha így vagy úgy fogja meg a másik kezét, mert ha csak gyengén, akkor tuti nem szereti :D, jha az nem is lehet hogy adott pillaantban más köti le, és ők sem bírnak foltyon egymás nyakán lógni.... )
2010. febr. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

múltkor előadáson jegyzeteltem, smseztem, csináltam egy másik tárgyból a házit és beszélgettem a mellettem ülővel. mégsem maradtam le, míg a srác állandóan lemarad jegyzetelésnél, pedig nem is mondják gyorsan.

sztem ez olyan evolúciós dolog lehet. ordít a gyerek, fő a kaja, kimegy a mosás, hívnak telefonon, stb, és nem lehet egyiket sem figyelmen kívül hagyni. a férfiak inkább egy dolgot csinálnak, de azt max odafigyeléssel. vagy pl mi nők beszélünk, közben sminkelünk, telefonálunk(mondjuk én azt nem szoktam, csak ha nagyon muszáj), közben isszuk a reggeli kávét, a pasik meg mindezt sorban, mert időben elkészülnek, időben felkelnek.

persze vizuális téren a pasik a jobban, jobban tájékozódnak, jobb a műszaki érzékük.

2010. febr. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
A több dologra figyelés inkább olyan, hogy megosztják a figyelmüket (pl. 20%-kal főznek, 15%-kal a TV-re figyelnek, 50%-kal a gyerekre vigyáznak, 15%-kal telefonálnak, csakhogy az első példájánál maradjak). Míg a 85-90% arra figyelnek, amit aktuálisan csinálnak, 10-15% pedig a környezetükre. Ezért utáljuk, ha kizökkentenek abból amit épp csinálunk.
2010. febr. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!