Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A sebészet a férfiak szakterül...

A sebészet a férfiak szakterülete?

Figyelt kérdés
Kiskorom óra gyermeksebész szeretnék lenni és nagyon elhivatott vagyok e téren, azonban nagyon sokan megpróbálnak lebeszélni, mondván, hogy a sebészet nem nekem való, nőként nem fognak megbecsülni és nem fogok sikereket elérni :( :(
2011. okt. 20. 19:05
 1/8 anonim ***** válasza:
12%
A férfiak mindenben jobbak, persze hogy ez is az ő szakterületük.
2011. okt. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én azért nem mondanám, hogy mindenben jobbak :)
2011. okt. 20. 19:51
 3/8 anonim ***** válasza:
Tényleg kevés női sebész van. Egyrészt kell hozzá állóképesség, másrészt a férfiak kitúrnak. De azért akad nő is, ha ez az álmod, próbáld meg.
2011. okt. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Engem sebész nő műtött egy baleset után. Kézre specializált sebész volt igaz, tehát nem a hasamban kellett turkálnia, hanem a kezemet műtötte. De nyilván sebész volt, azon belül kéz-sebész, tehát kellett hogy legyen sebész szakvizsgája.
2011. okt. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Habár a nők általánosságban kevésbé viselik el a vér látványát, a kézügyességük sokkal jobb, így véleményem inszerint nem függ a nemtől az, hogy mennyire vagy jó sebész. Ne figyelj azokra, akik ezzel próbálnak lebeszélni! Az álmokért mindig érdemes küzdeni. :)
2011. nov. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Azért van kevesebb női sebész, mert a nők többsége nem akar emberi testekben turkálni.

Bár nincs túl sok tapasztalatom sebészekkel, de szerintem semmivel sem ellenségesebbek a női konkurensekkel szemben, mint a férfiakkal. Az egészségügy mai helyzetében pedig minden egyes orvosnak örülnek.

Amúgy ha látják, hogy jól dolgozol, akkor lehet, hogy jobban megbecsülnek, mint a férfi sebészeket.

2011. nov. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Azért van kevesebb női sebész, mert a nők többsége nem akar emberi testekben turkálni. "

Ez butaság. Majdnem minden orvosi területen emberekben kell turkálni, és bizony orvosin több a lány, mint a fiú. És baromi sok lány akar sebész lenni.

A pénzes szakmákból ki vannak túrva a nők, ez a nagy büdös helyzet. A sebészetről is és a nőgyógyászatról is.

2011. nov. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
60%

Milyen feminista egy szöveg ez!


Nézzük csak az előző kommentet:


"Ez butaság." szerintem van benn valami. Orvostanhallgató vagyok és úgy veszem észre, hogy míg rengeteg fiú akar sebész lenni, a lányok inkább a gyermekgyógyászatot háziorvosit, vagy belgyógyászatot választják.


"Majdnem minden orvosi területen emberekben kell turkálni", hát nekem a sebészeten patológián meg a nőgyógyászaton kívül más nem ugrik be (hát meg persze a prosztatavizsgálat és néha a sürgősségi), az orvosi pályák döntő többségében nem nyúlsz a beteg belsejébe (diagnoszta, belgyógyász, onkológus, radiológus, háziorvos, szemész, neurológia, pszichiátria, kutatóorvos, toxikológus és még sorolhatnám)


"és bizony orvosin több a lány, mint a fiú" pl. idén a Semmelweis Egyetemre Általános orvosnak szinte ugyanannyi fiút vettek fel mint lányt.


"És baromi sok lány akar sebész lenni." te pontosan hány lányt ismersz aki komolyan sebész akar lenni. persze nőként valamivel nehezebb lehet bejutni, főként mert gyakran lebeszélik őket, de ezt te hogy képzeled el? Éjszaka felkeresik őket és jól elverik ha sebész akar lenni, vagy a férfi társadalom manipulálja az eredményeiket, hogy ne kerüljenek be? szerintem ha tényleg elszántan tanul és jók a referenciái semmi problémát nem okoz neki az elhelyezkedés.


"A pénzes szakmákból ki vannak túrva a nők, ez a nagy büdös helyzet." Mint már említettem senki mellett nem állnak egy pisztollyal, és sok nő dolgozik fogorvosként, vagy éppen kutató orvosként amik finoman kifejezve nem épp a legcsóróbb szakmák.


"A sebészetről is és a nőgyógyászatról is." A sebészetről már beszéltem és a nők egyáltalán nincsenek kitúrva a nőgyógyászatból, bár én megértem miért jelentkezik kevesebb nő és több férfi nőgyógyásznak, ha egyáltalán tényleg ez a helyzet.


A kérdésre reagálva persze igaz, hogy kicsit nehezebb nőként elhelyezkedni a sebészetben (amúgy ez főleg azért van mert a páciens nagyobb biztonságban érzi magát egy férfi sebész szikéje alatt (ami persze megalapozatlan)), viszont ha kitartasz mellette és nagyon jól tanulsz megbecsült sebész lehetsz.

2012. okt. 27. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!