Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Melyik lehet a legcélszerűbb...

Melyik lehet a legcélszerűbb egy 200 tonnás prés építéséhez?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi hogy melyik megoldás lehet a legcélszerűbb legkönnyebben kivitelezhetőbb egy ilyen prés megépítéséhez. Tudom a váznak baromi erősnek kell lennie de most csak a lényeg érdekel, hogy hidraulikus (ha ez akkor mekkora dugattyú kellene hozzá mekkora szivattyúval... stb) vagy más...?

2015. ápr. 9. 08:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nem szakemberként írók, tehát érdemes felülbírálni a véleményem!

A kérdésem, hogy manuálisan akarod működtetni, vagy géppel. Manuálisan eléggé nagy különbség kell legyen a két dugattyú között (kb 1 a 8 ezerhez) ahhoz, hogy számodra ne legyen túl megterhelő a préselés (mert ha a kicsi dugattyún nyomsz 1kg-ot, akkor a nagy nyom 8 tonnát, így a 10kg=80t és 30kg már jóval kétszáz tonna fölött nyom).

De ha felhasználsz egy hidromotort, ami a kotrógépeket működteti, akkor már egyszerűbb a dolog, ugyanis a hidromotor óriási nyomóerőt képes kifejteni. elég, ha megnézed az emelők karjának arányát (kb 45 cm a 3 méterhez). Tehát az a dugattyú már sok tonnás nyomásra képes, főleg ha figyelembe vesszük, hogy az a hosszú kar több tonnás mozgatásra képes.

Ezeket a dolgokat próbáld átszámolni a te présedhez.


Vigyázz, mert nem vagyok szaki!!!!

2015. ápr. 9. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ez a cucc minimum 1 millió Ft lesz remélem tudod.

El lehet dönteni hogy akarod-e.

2015. ápr. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

1 es köszönöm a válaszod, igen segítő volt. Annyiban még tudsz segíteni hogy milyen módon tudnám kiszámolni a kellő dugattyú méretét hogy mekkora kellhet ami bírja is.

2 es 1 milla annyiból is meg lehet csinálni, viszont ahhoz képest hogy 50 tonnás préseket (és itt most a jobb minőségi présekről beszélek) 300 ezer körül lehet kapni nekem sikerült megcsinálni anyaggal mindennel együtt olyan 60 ezerből és szerintem elégé túl méreteznem mert szerintem 75-100 tonnának is megfelelne. Szóval én úgy látom hogy csak a tehetetlen embernek kell a legdrágább dolgokat kifizetni, sajnos rengetegszer futottam bele olyanba hogy kértem árajánlatot valamire és máshol jóval olcsóbban megcsinálták ugyan olyan jó minőségben, sőt volt hogy a drágábbért fizettem és egy rakás sz.r lett. Viszont ki hogy látja a dolgokat nekem ezek a tapasztalatok...

2015. ápr. 9. 21:33
 4/13 anonim ***** válasza:
Én inkább egy kész gépet vennék. Nem csak annyi h "a váznak baromi erősnek kell lennie",hanem komoly szilárdságtani méretezés kell, meg sok biztonsági elem kell bele, mert ez a méret már nem gyerekjáték. Ha hirtelen gyors összenyomásra kell akkor vagy mechanikus (nem tudom h vannak-e ekkora excenter prések) vagy elektromos. Ha tartós nyomóerő kell akkor a hidraulikus verhetetlen.
2015. ápr. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Most láttam meg a válaszod. "kazánképlet"-tel ki tudod számolni a szükséges dugattyútulajdonságokat. Semmi bántás, de ha ennyit nem tudsz akkor gondolom autodidakta módon tanulgatod ezt, nem iskolában vagy szakirodalomból. Ez a méret már nem olyan ahol ez biztonságosan megoldható.
2015. ápr. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Parafadugó köszi a választ igen gyors nyomásra szeretném nem lassú folyamatosra... akkor nem hidraulikust ajánlanál. Mechanikus vagy elektromos változatnak mi a pontos megnevezése? hol találhatok ezekről valamilyen anyagot? Igen jól látod nincs képzettségem hozzá, viszont mielőtt bármihez hozzáfogok rendesen áttanulmányozom a dolgokat így tettem az 50 tonnásnál is és azért is méreteztem túl nehogy baj legyen.
2015. ápr. 9. 21:49
 7/13 A kérdező kommentje:
Még annyival kiegészíteném hogy nem kell nagy mozgást végeznie 8 mm-es négyzet alakú acél vas mintázásához kell, max 10 cm mozgás szükséges.
2015. ápr. 9. 21:51
 8/13 anonim ***** válasza:
Jó a hidraulikus is csak az a tehetetlensége miatt pontatlanabb meg lassabb az elektromosnál (meg hangosabb meg környezetszennyezőbb meg van még pár dolog) de olcsóbb és gondolom nem tömeggyártásba kezdesz így nem is gond az első két tulajdonság. De én még mindig amellett vagyok h jobb kész gépet venni mint fabrikálni.
2015. ápr. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Szerinted mennyi lehet egy ilyen kész gép? mert dugattyút szivattyú kb 50 ezerért kapok plusz a vas anyag hozzá...
2015. ápr. 9. 22:32
 10/13 A kérdező kommentje:
Elektromos gépnél milyenre gondoltál?
2015. ápr. 10. 08:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!