Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Melyik lehet a legcélszerűbb...

Melyik lehet a legcélszerűbb egy 200 tonnás prés építéséhez?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi hogy melyik megoldás lehet a legcélszerűbb legkönnyebben kivitelezhetőbb egy ilyen prés megépítéséhez. Tudom a váznak baromi erősnek kell lennie de most csak a lényeg érdekel, hogy hidraulikus (ha ez akkor mekkora dugattyú kellene hozzá mekkora szivattyúval... stb) vagy más...?

2015. ápr. 9. 08:15
1 2
 11/13 Gábor t ***** válasza:

Sziasztok. 300 bar olaj nyomással 30cm-es átmérővel rendelkező dugattyú kell 210 tonnához.

1450 fordulattal ,percenként 100 literes szivattyúval, 62kw teljesítmény kell a 300 bár-hoz .A szivattyú lehet 10 literes is , csak akkor nem lesz gyors a gép. A szivattyú lehet változó liter teljesítményű, de az meg drága.

Remélem tudtam segíteni.

2015. ápr. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Gábor köszönöm szépem ilyen választ vártam! :) 30 cm dugattyú olyan nincs az ismerősömnek kisebb van neki csak viszont abból több darab, gondolom mint máshol is itt is ha nem egy nagyot hanem több kisebbet rakok egymás mellé akkor is elérhető ugyan az az erő mint ha egy nagyot raknék be, nem? Amúgy ma kérdeztem 400 bar-os szivattyúja van.
2015. ápr. 10. 19:14
 13/13 Gábor t ***** válasza:

Szia , a 400 báros szivattyú annyit jelent, hogy a gyártó ezt irta rá mint maximális nyomás , amivel terhelhető amit még gond nélkül , elő tud állítani.

A maximális nyomást a nyomáshatárolóval állítod be, ami lehet 200bár vagy akár 600bár, persze lehet szétreped a szivattyú, vagy lefogja a motort ami hajtja .

2015. ápr. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!