Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Van olyan lézer fény amit az...

Van olyan lézer fény amit az emberi szem nem lát, de a kamerak igen? Olyanra gondolok mint peldaul a taviranyitok infra fenye.

Figyelt kérdés
2015. ápr. 22. 11:18
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Igen, az infravörös lézer.
2015. ápr. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Infravörös ez van pl a TV távirányítójában is! Ha nyomkodod szemmel nem látod, te ha a telefonod kameráján kresztűl nézed fogod látni!
2015. ápr. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 Wadmalac ***** válasza:
100%

"Infravörös ez van pl a TV távirányítójában is!"

Szerintem lézeres ott nincs. Csak infra LED.


Vannak egyébként UV tartományú lézerek is, de mondhatni "utcai" forgalomban nem lehet szerezni, mert éppen a láthatatlanságuk és magas energiájuk miatt sokkal veszélyesebbek, mint a látható tartományú illetve a sokkal biztonságosabb (alacsony energiaszint) infrás lézerek.

2015. ápr. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Sajnos nem vagyok jartas a temaban, de nekem olyan megoldas kellene, amit az emberi szem nem lat, (ugyanakkor nem karos az egeszsegre) de egy egyszeru szurovel ne tudjak megakadalyozni, hogy a kamera kepet elrontsa.
2015. ápr. 22. 12:42
 5/21 Tengor ***** válasza:
Ez szép és jó, de mi az igazi célod? Miért van erre szükséged?
2015. ápr. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
32%

"Infravörös ez van pl a TV távirányítójában is! Ha nyomkodod szemmel nem látod, te ha a telefonod kameráján kresztűl nézed fogod látni!"


Az infravörös sugárzás a hősugárzás. Ezek szerint a távirányító hővel működik? Illetve mobiltelefonnal érzékelni tudjuk a hőmérsékletet is? Pl a meleg kályhát világítva látjuk a mobiltelefon kameráján keresztül?

2015. ápr. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

#6

Szerintem egy kicsit el vagy tévedve:

[link]


"Az energiakibocsátás széles hullámhossztartományban történik (0< λ< \infty)"


Szóval nem, az infravörös sugárzás nem hősugárzás...


Egyébként ha jól értem, arra akarsz kilyukadni, hogy a távkapcsolók nem infravörös sugárzással működnek. Akkor meg tudnád mondani, hogy mivel?

2015. ápr. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

A hősugázás hullámhossz tartományát én a 2µm-10µm-es tartományba tenném.

Egy pár adat:

sugárzó test Hőmérséklet Sugárzási maximum

Mélyhűtött élelem -18 °C 11.4 µm

Bőr 32 °C 9.5 µm

Forrásban lévő víz 100 °C 7.8 µm

Sötétvörösen izzó vas 600 °C 3.3 µm

Fehéren izzó vas 1,200 °C 2.0 µm

De egyébként kár vitatkozni rajta megegyzés kérdése.

Vagy ha valakit zavar akkor hivatkozzon rá a hullámhossz értékkel.

2015. ápr. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Nem, én csak egyszerűen nem értek ehhez, ezért megkérdeztem. Nem akarok meghazudtolni senkit sem. De már rájöttem. A hőmérséklet hatására a tárgyak infravörös sugárzást bocsájtanak ki, viszont ha mondjuk egy lámpa infravörös fényt bocsájt ki, az még nem biztos, hogy magas hőmérsékletű. Illetve az viszont tényleg érdekelne, hogy ha a mobil kamerája érzékeli a távirányító infravörös fényét, akkor egy magas hőmérséklettel rendelkező tárgy infravörös fényét is érzékeli. Nem?
2015. ápr. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 Wadmalac ***** válasza:
100%

"Illetve az viszont tényleg érdekelne, hogy ha a mobil kamerája érzékeli a távirányító infravörös fényét, akkor egy magas hőmérséklettel rendelkező tárgy infravörös fényét is érzékeli. Nem?"

Nem. Az infrán belül úgy általánopsan a hő a nagyobb hullámhossz tartománya, mint a távirányítóké, az rövidebb hullámhossz, ott van a látható fény alsó szélén.

Egyébként nem kizárt, hogy a szemmel még épphogy nem vörösizzónak látható vas már világít a kameraképen. Szóval lehet közös terület.

Kedvem is támadt kipróbálni. :D

2015. ápr. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!