Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mennyire hiheto ez a MENSA IQ...

Mennyire hiheto ez a MENSA IQ tesztes dolog?

Figyelt kérdés
En nem ismerek senkit aki tag lenne, viszont azt tudom hogy tagsagi dijat kell fizetniuk, ami nekem mar megkerdejelezi ezen emberek "okossagat", mert szerintem aki intelligens azt nem erdekli hogy 1) tag legyen 2) hogy meg fizessen is a cimert
2015. ápr. 26. 19:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem neked való, nyugi! :-D
2015. ápr. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Ez a zárt klubok varázsa :)

Ha nem hoz lázba, nem hoz lázba.

Én se lépnék be, igaz még egy ilyen tesztet nem töltöttem ki :)

2015. ápr. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
74%

1) Egy egyesületet fenntartani pénzbe kerül. Akár horgászegylet, bélyeggyűjtő társaság vagy magas IQ-jú klub, aki egyesületet akar, helyiséget akar stb, az fizet.


2) Szerencsére a Mensa-tagok el tudják dönteni, hogy nekik a Mensa által nyújtott előnyök (a társaság, a programok, az előadások) összemérhetőek-e az árával, így aztán nem kell tőled tanácsot kérniük, nem kell megkérdezniük, hogy szerinted ez bármit is megkérdőjelez-e. Ugyanis a Mensa a pénzért cserébe nem csak egy tagkártyát ad, hanem számos olyan programot, amihez máshogy nem férhetnénk hozzá.


3) Nagyon sokan a pozitív teszt ellenére sem lépnek be. Ők azok, akiknek nem éri meg, nem érdekli őket. Ugyanakkor a tagok jelentős része relatív sikeres abban, amit csinál (hát hiszen intelligens), így aztán az évi 8000 forint baromira nem vágja őket - azaz minket - földhöz. (Én pl külföldön élek, 5000 Euró körül van a nettó fizetésem, tehát úgy kb a havi bevételem 0,04%-át költöm a tagságomra. Ennél még a havi kenyéradagom is többe kerül...)


Szóval lehet, hogy savanyú a szőlő, de nem kell mindenkinek Mensa-tagnak lennie...

2015. ápr. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
72%

Ma már rájöttek pszichológusok, hogy az I.Q tesztek nem érnek sokat. Magyar Szász Marci 195 pontal megbukott Miskolci főiskolai vizsgán, később sem tudta elvégezni. Tanulható az I.Q, ezt maguk a Mensások mondták el, de nem sok értelme van így bejutni oda, bár ők is így jutottak oda :xD


Az hogy fáradt leszel valóban nagy hátrány, hiszen ott a lényeg a gyors reakcióidő. Nem az számít kitalálod-e, hanem hogy kapásból rávágod-e, ott nincs idő agyalni. Az I.Q és a szellemi képességek leginkább agykajákkal javíthatóak, amik az agyat oxigénnel látják el pl : Gingko Biloba, tejcsoki, kakaó a flevonoidok miatt illetve marha hús.


Nekem a Mansás teszt 150 pontos lett mégsen érzem magam zseninek. Érdekes, hogy a közhiedelemmel ellentétben un. összeesküvéselméleteket olvasok, mert mint egyre újabb kutatások felfedik, hogy a valósághoz közelebb áll, mint konformista társadalom zöme által elfogadott elképzelések. Kedven íróim : david Icke, Nemere István

2015. ápr. 26. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ahhoz kepest hogy 150 pontod lett 43%-ban adsz hasznos valaszokat XD
2015. ápr. 27. 21:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!