Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Milyen a hatásfoka az xy dB/m...

Milyen a hatásfoka az xy dB/m hangszórónak?

Figyelt kérdés
Vagyis hány dB/m lenne a 100% hatásfok?

2015. máj. 24. 21:04
 1/9 anonim ***** válasza:

A hatásfok a hasznos (hangot eredményező) teljesítmény és a felvett teljesítmény aránya. 100% sose lesz, mert melegszik is valamennyire.


A dBm teljesítmény mérték. Minél több, annál nagyobb a teljesítmény.

2015. máj. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ez nem válasz.
2015. máj. 25. 06:06
 3/9 A kérdező kommentje:

Ha válasz lenne, kiderülne belőle, hogy ha az érzékenység mondjuk 90dB/m, akkor a hatásfoka hány %.

És nem nagyjából, meg szerintem alapon.

2015. máj. 25. 06:08
 4/9 anonim ***** válasza:

Itt ezeken az adatlapokon egyszerre szerepel mindkettő adat:

96dB-s érzékenységnél 2,68% hatásfokot ír.


[link]


93-nál meg 1,36%


[link]


Ebből ki lehet indulni!

2015. máj. 25. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A nagyobb Fostex hangszóró adataiból kiindulva 100% hoz kapjuk, hogy

96+10*lg(100/2.68)=111.718 .


A kisebb fostex hsz adatai alapján 100 hoz kajuk, hogy

93+10*lg(100/1.36)=111.665 .


Szóval eléggé konzisztens eredményeket kapunk. Nagyságrenduileg ennyi lenne.


111.7-tel számoltam, ekkor a 90 dB nek 0.675% hatásfok felelne meg.

2015. máj. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Első voltam.


Öregem, ennyire nehéz felfogni hogy a kettőnek semmi köze nincs egymáshoz? Nem lehet egyiket a másikból kiszámolni. Mintha értelmi fogyatékosokkal társalognék...


Ez olyan mintha meg lenne szabva hogy ha egy labda piros akkor 30g, de ha kék akkor 50g.

2015. máj. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Drága Barátom!


Köszönöm kedvességed, miután másfél évtizedes hangtechnikai tapasztalat és egy fizika egyetemi diploma után lefogyatékosoztál!


Nyissál már ki egy k i b a s z o t t akusztika könyvet, nézz már utána a hangintenzitás, hallásküszöb, decibel skála, fon skála, fogalmainak. Te szerencsétlen...

(0 decibelre meg van adva konkrétan hogy mekkora hangintenzitást jelent watt/m^2-ben te észlény...Ettől kezdve minden decibeles értéket ki lehet számolni, hogy mekkora hangintenzitást jelent, ezután 1 méterről megmérve a hangsugárzó által adott decibeles hangintenzitást át lehet számolni watt/m^2-ben figyelembe kell venni a hanghullámok nyaláboltságát és valóban kiszámolható a hatásfok.)

2015. máj. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kedves Első!


Vagy ha már annyira nagyokos vagy anélkül hogy értenél a fizikai hátteréhez a dolgoknak és ismernéd az akusztika alapvető fogalmait. Legalább olvasni tanulj meg és legyél szíves megnézni a Fostex linkeket. Ott mindkettő adat szerepel.


Az, hogy az én számolásomat képtelen vagy fölfogni, nem engem minősít.


Csak ha nem értesz az alapvető akusztikai dolgokhoz, nem tudom miért okoskodsz itt.

2015. máj. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"A dBm teljesítmény mérték. Minél több, annál nagyobb a teljesítmény."


-Természetesen ez szamárság. Az érzékenység éppen hogy nem teljesítmény jellegű mennyiség, semmi köze hozzá, éppenhogy hatásfok jellegű mennyiség.


-Tessék, ha nekem nem hiszel, hihetsz a Fostexnek, vagy ha nekik sem, akkor rögtön itt van egy kalkulátor, ami képes az átváltásra:

[link]


(Láss csodát pont úgy számol, ahogy én is...)

2015. máj. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!