Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan kell VEKTOR szerint...

Hogyan kell VEKTOR szerint Taylor-sorba fejteni az alábbi kifejezést (fizika, matematika)?

Figyelt kérdés

dipólus térerősségéről van szó, ahol d a 2 töltés (+ és -) közti távolság

E+- = E ( r +- d/2 )

E , r , d ezek mind vektorok

Valahogy ennek kell kijönni de hogyan??? köszi :

E ( r +- d/2 ) = E(r) +- d/2 * gradE + ....



2015. máj. 28. 11:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem tudom, vektortérre értelmezhető-e a gradiens, tudtommal az skalármezőn van értelmezve. Ha már mindenképpen vektorra akarom, akkor szerintem valami tenzor lesz a gradiens
2015. jún. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
(((Vektortérre tuti nem, legfeljebb vektormezőre, és szerintem gradiens helyett divergenciát gondol a kolléga.)))
2015. jún. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy divergenciára gondolt, mivel sorba akar vele fejteni, amihez a logika szerint az első tagban valamiféle első deriváltnak kell megjelenni, méghozzá tényleg egy gradiens jellegű deriváltnak.


Most rákerestem, és úgy látom, a Jacobi-mátrix tölti be a gradiens szerepét vektormezőknél:


E(r+dr) = E(r)+J(r)*dr


ahol J(r) a Jacobi mátrix: J(i,j) = dE(i)/dr(j)


ahol (j) és (i) indexek.


Szóval az eredeti feladat megoldása valami ilyesmi lehet:


E(r+-dr/2) = E(r) +- dE(i)/dr(j) * d/2

2015. jún. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!