Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Lehetséges időgépet építeni?

Lehetséges időgépet építeni?

Figyelt kérdés

Sok film szól róla, és biztosan sokan hisznek benne, hogy majd 1000 év múlva már lesz időutazás.

De szerintem lehetetlen (legalábbis visszafelé, a múltba), hiszen akkor most is találkoznánk jövőből visszajött emberekkel!

Ha mégis lehetséges, akkor is max az időn lehet lassítani (pl. fénysebességű utazás, gravitációs idősík eltérítés,...), de visszafelé menni a múltban, ami egyszer már megtörtént, az egymillió év múlva sem lesz lehetséges. Szerintem. (Szóval felesleges azon gondolkozni, hogy 'majd ha 30 év múlva lesz időgép, akkor visszamegyek az időben, és megváltoztatok ezt-azt...'.


Szerintetek?


2008. szept. 1. 07:36
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

A tudomány jelenlegi állása szerint a múltba utazni nem lehetséges. Azonban vannak vitatott, spekulatív elméletek, amelyek bizonyos körülmények között ezt lehetővé tennék. Viszont egyik elmélet sem időgépet használ, hanem (elméletileg létező) téranomáliák (pl. féregjárat), speciális objektumok (pl. gyorsan forgó fekete lyukak) segítségével operál.


Az egyébként, hogy nem találkozól a jövőből visszajött emberekkel, még nem jelent semmit, mert miért pont veled akarnának találkozni, meg nem is valószínű, hogy nagydobra vernék a dolgot...


A legnagyobb elmélet problémát nem maga az utazás jelenti, hanem az, hogy elkerüljük az időparadoxonokat. Pontosabban ne sérüljön a kauzalitás. (ez alól egyébként felold a a párhuzamos világegyetemek elmélete, csak akkor visszatérni nem lehetne a saját időnkbe és világunkba)

2008. szept. 1. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
20%
Pont az cáfolja indirekt az időutazás lehetőségét, hogy nem találkoztunk még egy időutazóval sem. Ha lehetséges lenne, valószínűleg "hemzsegnének" az időutazók bizonyos korokban. És a "nagyonrégmúlt" időkből származó információkat eltekintve egyéb ilyen jellegű utalás nem történt. Persze ez nem zárja ki, de a valószínűségét nagyban csökkenti :)
2008. szept. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
78%
Honnan veszed, hogy hemzsegnének? Ez annyira nem hiszem, hogy drasztikusan csökkenti a valószínűséget, mivel semmit sem tudunk jóformán az időutazásról és annak feltételeiről. Az is lehet, hogy rengeteg feltétel kell, hogy adva legyen egy időutazáshoz. Pl. az univerzum csak bizonyos pontjain, bizonyos objektumok segítségével, bizonyos időkbe lehet utazni és még sorolhatnám. Nem biztos, hogy olyan könnyű csak úgy hurkot csinálni a tér-idő szövetébe, sőt valószínű nem az, de lehet, hogy lehetetlen a mi univerzumunkból, belülről. Ezt is majd az idő dönti el.
2008. szept. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:

Én olyan lehetőséget hallottam, hogy csak az időgép elkészítéséig lehet visszamenni.

De a paradoxonok akkor is megmaradnak...

2008. szept. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

Ez érdekes kérdés.

Ha úgy vesszük a jövőbe utazni már valamilyen szinten most is képesek vagyunk, ugyanis tudósok (de egyébként már Einstein is) rájöttek arra, hogyha az ember egy bizonyos (gyorsabb) sebességgel halad akkor lassabban öregedik mint a környezete, így ha nagyban nézzük a dolgot akkor egy űrhajó végtére egy jövőbe utazó időgép, habár az utazó ugyan annyi időt élt mint a többiek, nem öregedett annyit...


Amikor még fiatal voltam én elkezdtem megépíteni az időgépet.

Fogtam egy csavart és belecsavartam egy lyukba.

Ezzel abba is hagytam, mert tudtam, hogy úgysem sikerülne. Ha sikerülne akkor biztosan vissza jöttem volna magamhoz a jövőből amikor elkezdtem építeni a gépet, de mivel nem így történt valószínűséthető, hogy a tervem befuccsolt... :)

2008. szept. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
75%
Nem rossz az elgondolásod... de csak azt valószínűsíti, hogy NEKED nem sikerült.
2008. szept. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

Így van. Ezt én sem vitattam...

Egyszer majd talán lesz egy olyan "fesztivál" mint a csókrekord, csak időgép építő emberekkel.

Többezer ember kiáll egyszerre és elkezdenek időgépet építeni...az egyiknek bejöhet... :D

2008. szept. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem lehetetlen időgépet építeni mivel az idő nem egy hely.
2009. ápr. 15. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim válasza:

utolsó hozzászólónak:


Te tudod miket beszélsz?


Egyébként feketelyukakkal, féregjáratokkal valóban meg lehetne oldani a dolgot, annyira nem vagyok benne a témában, de nézz utánna az ikerparadoxonnak, arról van szó hogy aki közeledik a fénysebességhez, annak lassabban tellik az idő.

2009. aug. 4. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
hülyeség ha vki szerint bizonyíték az h nem tud időutazókról. nem akárki utazna ám az időben,nem engednék bárkinek. sőt,legtöbben nem is mernének. lefogadom,ha azt mondják itt egy időgép, menj ahova akarsz,eszedbe nem jutna az időben utazni,még ha most mást is mondasz.akik viszont utaznak az időben,minden bizonnyal túl bölcsek ahhoz,hogy ezt nyilvánosságra hozzák,talán néhány tudóson kívül senkinek el se mondanák h képesek az időben utazni.én legalábbis ezt tenném. és ha visszautazhatnék,nem változtatnék semmin, csak felfedeznék,és élvezném.
2009. nov. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!