Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi ez a lehetetlenség? Valaki...

Mi ez a lehetetlenség? Valaki magyarázza meg.

Figyelt kérdés
Tudom, a panel **** stb én is ezen véleményen vagyok, csak nem értem, hogy miért van a szobámba napközbe viszonylag nem annyira meleg, amikor kint 2-3 fokkal melegebb van, és estére SOKKAL melegebb, hajnalban is meg egész este, mint napközben délben, ill. du, de honnan szed össze ennyi hőt, mitől melegszik fel az éjszaka közepén, nincs ami hőenergiát adna neki. Este még a számítógép se megy. És kint meg viszonylag hideg van este, nálam meleg, nappal is meleg van de hidegebb mint este de kint akkor kb 3× annyira meleg van, mit csináljak, hogy ez elmúljon? Honnan szerzi a hőt?? Éjszaka? El nem tudom képzelni hogy mi folyik itt, de 30+ fok van este, a radiátor jéghideg, többször is kiszellőztetek. Nem otthon kategória, tudományos kérdés, csak valaki magyarázza már el legyen szíves. Tippek?

2015. jún. 6. 14:11
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Nincs légkondi.
2015. jún. 6. 14:13
 2/13 anonim ***** válasza:

A beton napközben felmelegszik és nagyon lassan hajnalra adja le a hőt ,eközben kint már hideg a levegő de mire leadja a hőt addigra feljön a nap és kezdődik előlről az egész folyamat így nappal megint melegszik de közben kint melegebb lehet .


És főleg hogy nem vagy hozzászokva és nagyon megérzed.

2015. jún. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ha éjjel, akár hajnali háromkor nézed meg egy napsütéses nyári napot követően hőkamerával a panelház oldalát, vörösen fog izzani az egész falfelület. Pont úgy működik a panelház betonfala, mint a samott-tégla a villanykályhában, vagy a cserépkályha. Elnyeli, elraktározza a nappali hőt, és lassan sugározza ki azt éjjel a környezetébe.
2015. jún. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Utálok ebben az undorító **** ban élni. De köszönöm a válaszokat, értem őket.
2015. jún. 6. 18:01
 5/13 Németh_G válasza:
100%

Használj hőmérőt. A lakásban valami jól szellőző helyen félmagasan, odakint pedig ha van olyan hely, akkor legalább délután árnyékban levő helyen. Látni fogod, hogy az ember érzékei nem mondanak teljesen igazat. Este nincs melegebb a lakásban, csak addigra már besokallunk.


Az viszont teljesen igaz, hogy estétől kezdve a lakásban végig magasabb a hőmérséklet, mert a falak akkor még kiadják magukból a napközben betankolt meleget, és ez végül is csak a reggeli meleg megérkezésénél marad abba. Én épp ezért csinálom azt, hogy az ablakokat nappal ZÁRVA tartom, mert a szellőztetés a tévhittel ellentétben meleg levegővel való folyamatos feltöltést jelent, több fokkal többet pumpálva a falba, mint amennyit zárt ablakoknál felvesz. Akkor nyitok ablakot, akkor viszont már tárva, hajnalig, amikor odakint kb. 2 fokkal van már csak melegebb, mint a szobában. A szobában felgyűlt pára és büdös akkor adja kábé ugyanazt a rossz közérzetet, mint a két fokkal melegebb száraz levegő. És onnantól remélni kell, hogy a falak minél többet elvesztenek a melegből hajnalig, aztán kezdődik elölről. Amikor jön a hűvösebb időszak, a szoba még napokig meleg, ez is jelzi a hőtárolás jelenségének mértékét.


Vannak, akik behúzott függönnyel vagy reluxával próbálkoznak védekezni a meleg ellen. A sötétebb fény egy picit csökkenti a szubjektív hőérzetet, de egyébként nem segít. A napfényt még az ablakon KÍVÜL kell leárnyékolni, mert ha a lakásba, az ablaküvegen belülre bejut, az onnan már nem fog kimenni. Megjegyzendő, hogy az ablaküveget télen hőszigetelésül használjuk, vagyis a kifelé tartó meleget az nyáron is visszatartja.


A föld hőtartalékolása az oka annak, hogy nem 1-kor, a nap delelésekor van a legmelegebb, hanem 3-kor, mert a föld által visszasugárzott hő és a napból érkező hő összege ekkor a legnagyobb.

2015. jún. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Tengor ***** válasza:
Senki nem kényszerít panelba. Dolgozz, keress pénzt és költözz!
2015. jún. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

"A napfényt még az ablakon KÍVÜL kell leárnyékolni"


Ezt teszi a redőny. Érezhetően pár fokkal kevesebb lesz a lakásban. (Nem csak panelban, mindenhol.) Nem olcsó mulatság, főleg ha végig ablakos a lakás, de megéri.


Redőny híján marad a hőség. :(

Úgyhogy, kérdező, a már említett éjszakai szellőztetés mellett tudom ajánlani még a napközbeni langyos/hideg zuhanyt, és ne törölközz meg utána (vagy vehetsz fel _vizes_ ruhát is). :D

2015. jún. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Hominida ***** válasza:

"tudom ajánlani még a napközbeni langyos/hideg zuhanyt"


Durván megnöveli a lakás páratartalmát, ezért én nem ajánlom. A párás, szottyadt, trópusi dunsztot nehezebb elviselni, mint a néhány fokkal melegebb száraz levegőt.


Ha ki akarod szellőztetni a lakásból a párát, akkor először hagyd elterjedni mindenhol, aztán meg kell próálni kereszthuzattal gyorsan kiüríteni. A szellőztetés melegebb levegőt hoz be, ezért a hosszú szellőztetés egyben felfűtést is jelent. Vannak, akik azt mondják, hogy legalább áramlik a levegő, de a hajszárítóban is áramlik a levegő, mégsem hűsölök azzal. Egyéni ízlés, érzékenység kérdése, hogy milyen stratégia a legjobb. Persze mindeközben hátbavágni azokat, akik azt mondogatják, hogy végre itt a nyár, lehet strandolni. Az igaz, csak dolgozni, pihenni és aludni nem, a többi stimmel. :-S

2015. jún. 7. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"Durván megnöveli a lakás páratartalmát"


Nem kell fél órákig a zuhany alatt állni, elég két-három perc, probléma megoldva. :)

2015. jún. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
De akkor is vizes leszel ha csak 1 percig állsz a zuhany alatt szerintem, és ha vizesen maradsz a szobában párás lesz a szoba. :S
2015. jún. 7. 17:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!