Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Milyen hatással lenne egy...

Milyen hatással lenne egy kisgyerek fejlődésére az, hogyha egy meleg házaspár fogadná örökbe?

Figyelt kérdés

Két meleg férfi fogadná örökbe.


Milyen hatással lenne a fejlődésére? Nem lenne anyja, és máshogy is nevelnék. Egyáltalán lenne valamilyen hatással a személyiségére?


2015. jún. 30. 16:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%
Hogyne lenne, sokkal elfogadobb lenne az ugynevezett 'massag' irant, mint a tobbi gyerek. Neki teljesen termeszetes lenne, hogy ket 'apukaja' van.
2015. jún. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
75%
Ha egyébként lenne nő is a "családban" (pl. nagymama, nagynéni stb.) akkor semmiféle negatív hatás nem lenne). Mindenképpen kell azonban, hogy legyen férfi és női minta is (nemcsak lelki, de testi, küllemi tekintetben is). Annál mindenképpen jobb, mintha pl. egy fiúgyerek férfi nélküli családban nő fel.
2015. jún. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
72%

Az az igazság, hogy ezt nem tudja senki pontosan. Ha olyat kérdezel aki elfogadja a melegeket az azt fogja mondani hogy semmilyen negatív hatása nincs, aki pedig utálja őket, váltig fogja állítani hogy egy zakkant buzeráns lesz a gyerekből.


Precíz, helyes módszertannal elvégzett tudományos kutatás nem nagyon van. Amelyekről én hallottam azok vagy semmilyen hatást, vagy nagyon gyenge negatív hatást (szignifikánsan több válás, depresszióra való hajlam) mutatható ki a melegek által örökbefogadott gyerekek között.


Az én személyes véleményem, hogy bár komoly hátrányokkal jár, ha melegek nevelnek - gondolj pl csak arra hogy az osztálytársai halálra szivatják, a társadalom megbélyegzi - azért történhet rosszabb is egy gyerekkel (intézet, alkoholista szülő aki állandóan veri).

Tehát végső soron legálissá kéne tenni a melegek örökbefogadását, mindig mérlegelni hogy "melyik a kisebb rossz" és ha a melegek szerető "családi" környezetet biztosítanak neki az intézet vagy a szörnyű otthoni körülmények helyett akkor zöld utat kapnának.

2015. jún. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Szerintem az, hogy egy gyereket melegek nevelnek föl, igenis nagy hátrányt jelent. Először is a fiú gyerekeknek is nagy szükségük van anyára. Sőt, a legtöbb fiú jobban szereti az anyját, mint az apját. Azonkívül szerintem sosem fog tudni normális életet élni, én pl semmi pénzért sem szeretnék az anyukám helyett még egy apát. Nem csak azért mert megszoktam, de ha gonosz lenne sem szeretnék.


Abban viszont igazad van, hogy inkább neveljék fel melegek (mert attól még nem biztos hogy meleg lesz), minthogy alkoholista legyen.

2015. jún. 30. 17:29
 5/15 anonim ***** válasza:
62%

Jópár meleg pár nevel gyerekeket - nincs rájuk semmilyen hatással. A gyerekek bármihez képesek alkalmazkodni, nekik nem okoz semmiféle lelki problémát, hogyha két férfi neveli.


Nem okoz semmiféle lelki törést. Mint ahogy akkor sincs semmi katasztrófa, ha egyedülálló apuka neveli a fiát, pedig a te példádban a helyzet ugyanaz - nincs anyuka, nincs nő a családban. Pedig ez a helyzet SOKKAL gyakoribb, mint a meleg férfiak által nevelt gyerekek esete.


Amúgy, a meleg nők által nevelt gyerekért miért nem aggódsz? Ebben az egész meleg felhajtásban a leszbikusokat valahogyan teljesen kifelejtik a népek, mindenhol csak a két apuka van, pedig meleg nő több van, mint meleg férfi... Sőt, nekik még csak adoptálni sem kell, hiszen az teljesen normális, hogy a nő berobog a spermabankba. Sőt, ez évtizedek óta működik, hogy két meleg nő együtt él, és spermabankból származó gyereket nevelnek együtt. Ott meg apa példakép nincs, mégsem lelkibeteg gyerekek nőnek fel...

2015. jún. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
52%

Kérdező, a gyermek egészséges fejlődéséhez valóban nem árt mindkét szülő. Elfelejted azonban,hány elvált ember (férfi és nő) neveli egyedül a gyermekét.

A gyermek egészséges fejlődésére elsősorban szakszerű nevelés és a szeretet hat jótékonyan. Ezek pedig nem nemi irányultságtól függenek.

Viszont néhány ostoba ember szereti ezt a téveszmét harsányan előadni.

2015. jún. 30. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Két szülőnél is ritka a kiegyensúlyozott gyerekkor... hagyjuk már
2015. júl. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Attila79 ***** válasza:
0%
Melegek NE neveljenek fel senkit.Én soha nem engedném.Rettenetesen rossz hatással lenne a gyerek egész életére!
2015. júl. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
91%

Attila79,


Mert a részeges, agresszív, gyerekeket terrorizáló hetero szülők nem tesznek rosszat a gyereknek?

2015. júl. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Valóban ők is rosszat tesznek, ezért is tiltanám be az alkoholt.
2015. júl. 9. 13:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!