Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Meg tudját○k mondani,...

Meg tudját○k mondani, hogy ez lehetséges lehet-e?

Figyelt kérdés
Szóval, arra emlékszem, hogy régen láttam egy filmet amiben arról volt szó, hogy a rossz alvóknak kifejlesztettek egy ilyen ruhát, ami merev, de belül puha, teljesen zárt, szigetelt, és van rajta egy nagyon kis rés ahol tud levegőt venni, és így könnyebben pihenhetett az alany. Állítólag még nyugodtabban, mint ha aludna. Arra alapozták a hatását, hogy a ruha viselése miatt semmilyen információ nem jut az érzékszerveken keresztül az agyba, és így könnyebben alszik el/pihen. Az érzékmegvonásos alvás kifejezést használták. Mit tudtok erről, láttátok a műsort? (sajnos, nem emlékszem már a címére...). Elviekben működik? Értem tehát, hogy az érzékszervek "eltömítésével" tényleg meg lehet könnyíteni az alvást? Mert ugye az ember úgy képes aludni, ha minél puhább ágyban fekszik, mert ha puha akkor kevesebb infó jön át a bőri érzék-receptorokon keresztül, minél sötétebb van, hogy a szem ne dolgozzon fel infót, csönd van stb...lehet összefüggés? Hogyan lehet az ember érzékszerveit mesterségesen eltömíteni, gyógyszer nélkül? Szóval....működhet ez?

2015. júl. 1. 21:35
 1/2 Wadmalac ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, hogy az érzékelvonásos kísérletek (teljesen sötétben, hangszigetelten, temperált kádban lebegve) azt az eredményt hozták, hogy ha az agy nem kap szinte semmi inputot, akkor elkezd saját magának gyártani, vagyis hallucinálni kezd.

Ez számomra nem éppen a kellemes alvás feltételének tűnik.

2015. júl. 2. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ostoba emberek mindig voltak, sokan közülük úgy érzik, ezt másokkal is meg kell osztaniuk.

Az okot már olvashattad, a dolog sem elvben, sem gyakorlatban nem működik. Ha csak azt nem számítjuk, hogy rossz kivitelezésben megfulladhatsz, ekkor az "alvás" tökéletes lesz. Örökre.

2015. júl. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!