Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lehetséges e, hogy az adós...

Lehetséges e, hogy az adós egyedül fel tud mondani egy szerződést úgy, hogy mellette adóstárs is szerepel?

Figyelt kérdés
Az exemmel hiteltartozásunk van.1/2 részben ő az adós, én vagyok az adóstárs. Szerződést módosítottunk, kértük az árfolyamrögzítést. Ő meg van róla győződve, hogy ezt a szerződést ő egyedül fel tudja bontatni. (most én fizetem a hitelt) Lehetséges ez?

2015. márc. 18. 22:21
 1/7 anonim ***** válasza:

Nálunk is a férjem az adós, én a vagyok az adóstárs.

A férjem mindent el tud intézni a bankban nélkülem is, tehát én még eddig egyszer sem kellett, h bemenjek. Amúgy egyenlő jogaink vannak.


Adós, adóstárs: jogosultak a kölcsönszerződésben meghatározott összeget felvenni, azt a szerződésben meghatározott módon felhasználni. Kötelesek a hitelösszeget a szerződés szerinti időpontokban és összegben (törlesztőrészlet) visszafizetni. Ha nem fizetnek, ellenük végrehajtási eljárás indítható, az egész vagyonuk ellen, függetlenül attól, hogy mi volt a fedezet a kölcsönszerződésben. Lényegében nincs különbség az adós és adóstárs között.

2015. márc. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értem.Viszont edig nekünk azt mondták,hogy egymás nélkül nem intézhetünk semmit.Annak idején az exem el akarta intézni a hitelkönnyítést (ami 2 évre szól) de nélkülem nem tudta.Most azzal fenyeget,hogy felmondja az utólag kötött fizetéskönnyítési szerződést,amit én fizetek,csak hogy kitoljon velem.Sajnos egyenlőre enm tudom kivenni a hitelből.
2015. márc. 18. 22:42
 3/7 A kérdező kommentje:

A banknak nem az az érdeke,hogy fizetve legyen a hitel?

Érdekes lenne ha az exem bemenne,hogy felbontaná a szerződést és azt szeretné ha innentől a fizetésünk 33%-át levonnák.

Számomra ez kicsit érdekes.

(mert ezt mondta)

2015. márc. 18. 22:46
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ilyen volumenű dolgot nem tud egyedül megtenni.. de biztos ami biztos, hívd fel holnap a bankot és mintegy általánosságban feltéve a kérdést - kérdezz rá.
2015. márc. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem értem a kérdést! Mi az, hogy felbontani? Egy hitelszerződést nem lehet csak úgy egyoldalúan felbontami, maximum végtörleszteni.
2015. márc. 18. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
78%

Nem bántásból írom, de úgy tűnik, az exedbe anno nem az eszéért szerettél bele.:)

Ahhoz, hogy vonják valaki bérének a 33%-át, az kell, hogy a hitelt felmondja a bank pl nem fizetés miatt, majd végrehajtónak adja át a teljes követelését, aki viszont bírósági úton kérheti a fizetés letiltást, de mivel az exed az adós, így ez rá (IS) vonatkozna.

Igen, az exed egyedül is felmondhatná a kölcsönszerződést, ha kifizetné a teljes tartozást a banknak, de szerződésmódosítási joga nincs, hiszen azt adósnak, adóstársnak együtt kell kérni.

Csak még egy észrevétel. Nincs olyan, hogy " 1/2 részben adós" valaki.Adós, adóstárs egyetemlegesen felel a hitel teljes visszafizetésére, tehát ha pl Te nem fizetnéd a részleteket, a bank a teljes összeget az exeden hajtaná be.

2015. márc. 19. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek!Felhívtam a bankot,Ők is megerősítettek benne,hogy nélkülem ez nem fog menni. :)
2015. márc. 19. 17:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!