Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Van egy szoba egy nyitott...

Van egy szoba egy nyitott ablakkal és zárt ajtóval. Hogy érdemes elhelyezni egy egyszerű ventilátort, hogy a kinti hűvös be tudjon jönni?

Figyelt kérdés
Befele nyomja a levegőt,vagy kifele stb..?
2015. júl. 17. 09:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
vagy az ablak aljara teszed befele forditva, vagy a tetejere, kifele forditva. igazabol zart ajto eseten keves lesz a legaram, de szerintem kifujni a meleget hatekonyabb, mint a hideget befujni.
2015. júl. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én most csak a saját tapasztalatomból indulok ki. Pontosabban leírom, én mit csinálok. Kinyitom az összes ablakot és ajtót, és a ventillátort berakom egyik ablakra, és behuzatom a hideg levegőt. Igazából ezzel generálok egyfajta légáramlást a lakásban. Ez éjszaka segít lehűteni, úgy elfogadható hőmérsékletre.

Gondolom, első sorban neked is amiatt kell, mert elég meleg van most a napokban.

Amit tudok még neked javasolni, hogy este, mikor lefekszel a következőt csináld: fogsz jó pár jégakkut, lefagyasztod őket (itt csak arra kell figyelni, hogy a sok az tényleg sok legyen), majd beleteszed őket egy tálkába, és ráteszed egy székre az ágyad mellé. Azután pedig elé teszed a ventillátort, és magadra fújod a levegőt a jégakkun keresztül. Így ha nem is nagyon, de legalább hideg levegő ér téged. Persze, nem az a hatékonyság, mint egy légkondinál, nem kell csodára gondolni, de ha nincs pénze valakinek légkondira, ez is jó megoldás lehet. Ha nincs jégakku, használhatsz jeget is, de abból is jó sok kell.

Amit még tudok javasolni, szintén segíthet alvásnál: bevizezel egy törölközőt, és a tarkódhoz teszed. Ettől persze ténylegesen nem lesz hidegebb, de mivel a nyaknál sok a hőérzékelő receptor (asszem így hívják), ezért valamivel hűvösebbnek fogod érezni a hőmérsékletet, mint egyébként.

Ha nagyon meleg van, lehet kombinálni is. Én általában lefekvésig az ablakon át hűtöm a szobám, utána pedig, alvás előtt előveszem a jégakkukat.

Igazából nekem beváltak ezek a dolgok: segítenek elviselhetőbbé tenni ezt az irdatlan meleget.

2015. júl. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Igazából arra voltam kíváncsi,melyik a hatékonyabb,ha nem tudom kinyitni az ajtóm,de csak ventim van.

Egyébként,ha mondjuk csőben lenne a venti és a szoba másik felén lenne a cső vége,mint az ablak,akkor az növelné a hatékonyságát?

2015. júl. 17. 19:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!