Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogy lehet egy testből kinyern...

Hogy lehet egy testből kinyerni a helyzeti energiáját?

Figyelt kérdés
2015. júl. 27. 17:01
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Pl. úgy, leejted, és az esés útjába valamilyen szerkezetet helyezel, ami ezt a mozgási energiát, illetve egy részét hasznosítani tudja.


Mint a malomkerék, meg a vízkerekek.

2015. júl. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Vízturbinát akartam írni, nem vízkereket.
2015. júl. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Ledobod.
2015. júl. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Van fenn egy kalapácsod, alul egy szöged, kalapácsod leejted, beüti a szöget..

Enjoy!

2015. júl. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Profibban nem tudnátok megválaszolni? Ez nekem túl egyszerű.
2015. júl. 27. 20:15
 6/23 anonim ***** válasza:
51%
Nem értem, mi bajod a malomkerékkel? Azt pontosan arra tervezték, hogy a víz helyzeti energiáját, amely a malomtó felszíne és a malomkerék alsó pontja közötti magasságból adódik, azzal, hogy ráeresztik a malomkerékre és azt forgásba hozza, mozgási energiává alakítja át.
2015. júl. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Kérdezőnek: azért nehéz profibban megválaszolni, mert ezek a legegyszerűbb megoldások. Kalapáccsal ráütsz a szögre, a szög behatol az anyagba, surlódási munka lesz (jó közelítéssel...) belőle. A vízkereket írták már. De a libikóka (mérlethinta) is valahol ezt "hasznosítja" (csapágy melegedés lesz belőle tehát hő). De ha kicsit nagyobb "méretben" gondolkdsz akkor ha egy meteorit becsapódik a földbe ott is lesz igen sok hő, esetleg egy kis földrengés.
2015. júl. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Ha egy test alacsonyabb "helyzetbe" kerül (tehát valamilyen erőtérben alacsonyabb potenciálú helyre), akkor ezen mozgás közben energiát ad le a környezetének (pl. vízkerék), vagy más energiája fog nőni (pl. mozgási energiája, szabadeséskor).


A "Hogy lehet" kérdésre meg nem tudom, milyen profi választ akarsz. Példákat írtak, hogy így lehet.

2015. júl. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 Wadmalac ***** válasza:
100%

Profibban?

[link]

2015. júl. 28. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Ha hajtod a biciklit, akkor a rajta lévő dinamóval a mozgási energiát árammá lehet alakítani. Ugyanezt képzeld el, csak nem vízszintes, hanem függőleges mozgás esetén és a tárgyat a gravitáció "hajtja" (húzza).
2015. júl. 28. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!