Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ezt a matematikai kifejezést...

Ezt a matematikai kifejezést hogy tudnám ilyen alakra hozni?

Figyelt kérdés

A kifejezés: (a^2 + b^2 / 2ab)^2


Amilyen alakra kéne hozni: (a^2 - b^2 / 2ab)^2 + 1


A kérdés, hogy hogyan? Azaz örülnék egy levezetésnek.


-----------------


Illetve még a kérdésem, hogy az a^2 - b^2 / 2ab kifejezés nagyobb, vagy kisebb, mint 1?


2015. aug. 14. 12:45
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha fent nem plusz, hanem mínusz van, akkor csak kiemelt 1/2ab-t. Az "a" és "b" értékétől függően lehet kisebb és nagyobb is egynél a kifejezés.
2015. aug. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok, nem 1/2ab-t, hanem 2ab-t emelünk ki a fent említett esetben.
2015. aug. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

"Ha fent nem plusz, hanem mínusz van"


AZ egyiknél plusz van, a másiknál mínusz. tehát megnéztem, és sehol sem írtam el.


A lényeg, hogy (a^2 + b^2 / 2ab)^2 = (a^2 - b^2 / 2ab)^2 + 1 -gyel, de nem tudom egyikből sem létrehozni a másikat átalakítással.

2015. aug. 14. 13:49
 4/10 A kérdező kommentje:

"Az előző vagyok, nem 1/2ab-t, hanem 2ab-t emelünk ki a fent említett esetben."


Így sem sikerül. Sokat segítene, ha valahova leírnád az átalakítás folyamatát, nem kell az összes lépést, 2-3 lépés is már segítség lenne.

2015. aug. 14. 13:51
 5/10 anonim ***** válasza:
Először is vonj ki az első kifejezésből egyet, és hogy ne legyen veszteség, adj is hozzá egyet. Majd egy nevezetes azonossággal már szorzattá is alakíthatod.
2015. aug. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Végezd el az első kifejezésben a négyzetre emelést, ezután adj hozzá és vonj ki (2*a^2*b^2)/(4*a^2*b^2) értéket. Ekkor a hozzáadott érték és a meglévő hasonló éppen egyet ad, a többi pedig a második kifejezés négyzetre emelt alakja. Azaz pont amire kíváncsi vagy.
2015. aug. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

#6


Nagyon megköszönném ha leírnád, és belinkelnéd, mert így nem tudom átlátni mire is gondolsz.

2015. aug. 14. 18:28
 8/10 A kérdező kommentje:

"Először is vonj ki az első kifejezésből egyet, és hogy ne legyen veszteség, adj is hozzá egyet. Majd egy nevezetes azonossággal már szorzattá is alakíthatod."


Próbáltam, de minden hülyeség kijött eredményül. Nem megy. Sajnálom. Kérlek írd le nekem a feladatot megoldva, mert így nem megy.

2015. aug. 14. 19:46
 9/10 A kérdező kommentje:

"Végezd el az első kifejezésben a négyzetre emelést, ezután adj hozzá és vonj ki (2*a^2*b^2)/(4*a^2*b^2) értéket. Ekkor a hozzáadott érték és a meglévő hasonló éppen egyet ad, a többi pedig a második kifejezés négyzetre emelt alakja. Azaz pont amire kíváncsi vagy."


Megcsináltam. És nem jött ki a jó eredmény. Valamit vagy mindig elszámolok, vagy rosszul csinálok valamit. Kérlek csináld meg nekem.

2015. aug. 14. 19:48
 10/10 anonim ***** válasza:

Persze hogy nem jön ki... nem egyenlő a két kifejezés.


Ha a felsőböl kivonjuk az alsót, akkor a következő jön ki:


-1 + 2 a^3 b^3.

2015. szept. 12. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!