Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ezt a matematikai kifejezést...

Ezt a matematikai kifejezést hogyan lehet ilyenre egyszerűsíteni?

Figyelt kérdés

Itt a kifejezés:


[link]


És az alternate form-nál van egy sokkal rövidebb kifejezés. A kérdésem, hogy milyen módszerekkel lehetne ezt a hosszú kifejezést a rövid alternatív formává alakítani?


Esetleg leírnátok magát a folyamatot is? Mert már mindenhogyan próbálkoztam, de nem megy.


2015. aug. 2. 16:17
 1/9 anonim ***** válasza:
Izomból. Közös nevezőre hozás, összeszorzás, kifejtés, kiemelés (ismerve a végeredményt itt csalhatsz, felül a+1-et, alul ab-t emelsz ki) és reménykedés hogy a kiemelés utáni tagok a számlálóban és nevezőben megegyeznek, és egyszerűsíthetsz velük. Nagyon kellemetlen meló, de így megy. Nem látok semmilyen trükköt.
2015. aug. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én trükkön a közös nevezőre hozást, kiemelést, a nevezetes azonosságok használatát értem. Amúgy középiskolai könyvben van ez a feladat, de egyáltalán nem tudom, hogyan csináljam meg. Pedig nagyon jó vagyok algebrából. De egyszerűen van nem megy. Már oldalakat írtam, hidd el próbálkoztam elégszer hogy tudjam, hogy ez így soha nem menne magamtól.
2015. aug. 2. 17:09
 3/9 A kérdező kommentje:
Nagyon megköszönném, ha valahol (akár füzetben) kiszámolnád részletesen, és a fényképet fölraknád. Vagy (ha így egyszerűbb) akár itt is begépelheted, és én majd értelmezem az írottakat.
2015. aug. 2. 17:11
 4/9 A kérdező kommentje:

Ez a kifejezés az:


[(a^2 - ab)/(a^2 * b + b^3) - 2a^2 / (b^3 - ab^2 + a^2 * b - a^3)] * (1 - (b - 1)/a - b/a^2)

2015. aug. 2. 17:11
 5/9 anonim ***** válasza:

Ilyen részletesből már érthető?

[link]

2015. aug. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen!! Köszönöm szépen!
2015. aug. 2. 17:55
 7/9 A kérdező kommentje:
Tévedtem, az utolsó részénél nem sikerül átalakítanom olyanná, mint amilyen a végeredmény. Azaz az utolsó egyenlőség előtti kifejezést nem tudom átalakítani a végeredményre.
2015. aug. 2. 21:27
 8/9 anonim ***** válasza:

A zárójel értékét nézd meg jobban: (egy új sor van beiktatva!)

[link]

2015. aug. 2. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, már tegnap sikerült megcsinálnom. Így már érthető volt.
2015. aug. 4. 23:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!