Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan lehetséges, illetve...

Hogyan lehetséges, illetve egyáltalán lehetséges-e, hogy két, minden valós számon értelmezett periodikus függvény összege nem periodikus?

Figyelt kérdés

2015. szept. 25. 18:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Ugy, hogy a nincs kozos egesz tobbszorose a periodusuknak. Pl. ha az egyiknek 1 a periodusa, a masiknak meg gyok2.
2015. szept. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

#1: Öööö... izé... ebben nem vagyok biztos. OK, hogy a kiinduló fázisuk soha többé nem találkozhat, dehogy egyetlen ponton se kerülhessenek fázisba... A fáziseltolódás két különböző hullámhossz esetén ciklikusan változik, tehát előbb-utóbb eléri a nullát - jelen esetben nyilván az x tengely egy irracionális pontján.

Ez most csak az én okoskodásom, várom a további válaszokat.

2015. szept. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hogy érthetőbb legyen, mit akarok: ha egy körön egy tetszőleges 0-nak nevezett zöld pontból elindul egy piros meg egy kék pont, akkor ha a kék 1 fordulat/[időegység], a piros meg gyökkettő fordulat/[időegység] sebességgel halad, attól még ugyanúgy periodikusan találkozni fognak, csak a zöld-piros-kék együttállás nem történhet meg soha.
2015. szept. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Beírtam a Wolframalphába, hogy sin(x)+sin(gyök(2)*x), és azt írja, hogy a függvény nem periodikus. Ez persze nem jelenti azt, hogy minden ilyen és ehhez hasonló alakú függvényre igaz lesz, mindenesetre (rész)megoldása a kérdésemnek (a "rész" a kétkedők miatt van ott).


Köszönöm a válaszokat!

2015. szept. 25. 20:43
 5/5 anonim ***** válasza:
Aludtam rá egyet, valóban nem periodikus. Hibás volt a tegnap esti gondolatmenetem (végtelen sok irracionális találkozási pontja lesz a "piros és kék pontoknak", nincs periodikusság a rendszerben).
2015. szept. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!