Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Van olyan anyag (vagy szerkeze...

Van olyan anyag (vagy szerkezet) ami csak bizonyos hőmérséklet felett vezet áramot?

Figyelt kérdés

Nekem leginkább olyan kéne ami 66 vagy 100 Celsius fok körül(pár fok eltérés belefér) kezdi vezetni az áramot.


Főzéshez kéne ami szól ha forr a víz, vagy 66 fokos a víz(66fokosan szeretem a teát).

Most egy hústűmérőt akarok átalakítani, hogy ezt csinálja, de az vagy csak 66 vagy csak 100 fokon fog szólni, mindkettőn nem



2015. szept. 28. 20:03
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem tudok róla, hogy lenne ilyen. Hasonló jelenség van, de szerintem nem ezt keresed:

[link]

[link]


De nem is így szokták ezt megoldani, hanem valamilyen hőérzékelővel (akár egy termisztorral), és a köré terveznek egy elektronikát, ami adott hőmérsékletnél elvégez egy feladatot.

2015. szept. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igazából az én megoldásom elég egyszerű(és olcsó), és nem igényel sok dolgot. Egy berregő kell, két szög, kábel, áramforrás, ragasztó meg egy húsműtőmérő.


Az egyik szöget ráragasztom a hőmérőre a fölé a fok felé egy picivel ahol akarom, hogy jelezzen, a másikat meg a mutatóra(a mutató nem vezető). Ha érintkezik a két szög akkor zár az áramkör és meghajtja az elem a berregőt. A hústű a legdrágább része az eszköznek így azt próbálnám lecserélni.

2015. szept. 28. 20:41
 3/7 anonim ***** válasza:

Igen, az is teljesen jó.

Keress rá: bimetál kapcsoló.

2015. szept. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Egyébként van ilyen például a konyhasó az olvadáspontja fölött vezeti az áramot alatta pedig nem.

De persze a 801 Celsius fok neked egy kicsit sok.


Egy olyan bögre kell ami jó nehéz és nagy a hőkapacitása és ha megtöltöd forrásban levő vízzel akkor amikor beáll a termikus egyensúly a tea pont 66 Celsius fokos lesz.

2015. szept. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A bimetál kapcsolóban látok potenciált

[link]


Egy ilyennel meg tudnám oldani? A 250V 5A csak azért van rajta, mert az a max terhelhetősége, egy kis 9Voltos elemmel is működik.


Kétfajta van, az NC és az NO(normally close és open), nekem a close vagy az open kell? Nem teljesen értem mire vonatkozik az open/close. Arra, hogy nyitva vagy zárva van az áramkör, vagy összeér-e a két fémdarab

2015. szept. 30. 06:57
 6/7 anonim ***** válasza:

Természetesen van!

Ilyen pl. a gépkocsi hűtővíz hőfokjeladója is.

Egyes régebbi típusoknál két hőmérsékletnél "ad jelet" ez vezérli a hűtő ventilátort.

2015. szept. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Egyébként a 100fokC könnyen megoldható, a legtöbb elektromos vízforraló kikapcsol, ha elérte a forráspontot.

Onnan már csak egy relé az egész.

A 66 fokot meg szerintem egy "egyszerű" áramkörrel, meg egy ellenállás hőmérővel meg lehet oldani.

2015. szept. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!