Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Az elektromos autó nem csinál...

Az elektromos autó nem csinál elektromos szmogot?

Figyelt kérdés
AZ autóban ülve hozamosabb ideig az elektromos erőtér nincsen káros hatással az emberi szervezetre, vagy a csecsemőkre?
2015. okt. 17. 14:42
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
MICSODÁT?
2015. okt. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%

annyira, mint a telefon a töködre...


olvastam olyat, hogy valakinek wifi allergiája van... hát neki lehet nem lesz kellemes, de am hülyeség

max az elektromos zúgás okozhat fejfájást meg ilyesmi, de ez nem 1 erőmű szóval nem.

2015. okt. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:

elektromos szmogot (vagy ha úgy tetszik elektroszmog)


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


Aki szeretne egy kicsit okosodni, az olvassa végig őket.

2015. okt. 17. 14:53
 4/30 anonim ***** válasza:
max fejfájásod lesz.... mondom
2015. okt. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
de az űrből is jönnek ilyen elektromágneses izék.
2015. okt. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
Nem egy erőmű, de van akkora elektromos energiája, hogy több 10 kilométerrel arrébb tudod vezetni a másfél tonnás kocsit. Te meg ott ülsz benne, ki tudja milyen káros hatása van az ilyen nagy elektromos erőtérnek, vagy hogy hogyan szennyezi a kocsi belsejének légterét. Most még lehet, hogy nevettek, aztán 20 év múlva meg majd minden sajtó erről fog beszélni.
2015. okt. 17. 14:56
 7/30 A kérdező kommentje:

Kedves 55%-os, én elhiszem, hogy te meg vagy győződve a saját magad igazáról, de lehetőleg egy olyan személy válaszát várom, aki ért is ehhez.


"elektromos izék"


Ebből látszik, hogy te nem értesz.

2015. okt. 17. 14:57
 8/30 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, nincs olyan, hogy elektromos szmog. Vannak hatalmas erőművek, amik nagyságrendekkel több elektromos áramot termelnek és szállítanak, mint amennyit akármennyi elektromos autó tudna. Ha egyszerűen az elektromosság közelsége káros lenne, akkor meg lehetne mutatni, hogy ezek közelében élő emberek (pl. Magyarországon a Paksiak) jobbra balra halnak meg. Mindenki, aki erőműben dolgozik, erőmű mellett lakik, távvezeték mellett lakik, stb. De nincs ilyen jelenség. Semmi nem utal arra, hogy az elektromosság rosszat tesz az emberi szervezetnek.
2015. okt. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:

A kérdés annyiban sajnos jogos, hogy egy autóban nem hétköznapi áramok flangálnak. Bár lusta vagyok utána nézni, hogy mekkora teljesítményű a motor és mekkora feszültségű akkuval pörgetik, de e kettőből kijön a max áram (annak is lusta vagyok utána nézni, hogy hol a motor és hol az akku, de vélhetőleg e kettő között megy a vezeték...). Természetesen a mágneses tér valamennyire csökkenthető.

A motorból nem nagyon jön ki a szmog, csak a réseken. :)

Namost, mit tudunk? Egyébként semmit. Így fejből nagy egyenárammal közeli kapcsolatba mondjuk egyes BKV-sek és az alumíniumiparban dolgozók kerülnek. Van statisztika arról, hogy ezeknek kiesett-e az amalgámtömés a fogukból, ha beindult a villamos? Szerintem nincs. Az egyetlen normális tanulmány (WHO) ezen kérdésekről megáll ott, hogy akár lehetne is összefüggés, ha volna összefüggés. :)

2015. okt. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
De hallottam egy megtörtént MÁV-os esetet, ahol az illető (gyerek) felmászott a vonat tetejére, és annyira közel volt a nagyfeszültségű vezetékhez, hogy annak elektromágneses erőtere egyszerűen megölte őt. Figyelem!! Nem csapta meg semmilyen áram, szimplán az erőtér hatására halt meg. Ugyanis meg van szabva, hogy másfél méternél közelebb senki sem kerülhet ehhez az erőtérhez. Durva, de megtörtént eset!
2015. okt. 17. 18:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!