Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Biztonsági pinkód milyen...

EagleHUN kérdése:

Biztonsági pinkód milyen ötlet mit szólnátok hozzá?

Figyelt kérdés

Az ötletem a következő:

- Minden kártyakibocsájtó nem csak egy engedélyezési hanem egy biztonsági pin kódot is adna a kártyáinkhoz.

- A kártyahasználat egyik jó tanácsa hogy a pin kódunkat ne tartsuk a kártyával egy helyen, ne írjuk rá a kártyára satöbbi.

- Ezt a biztonsági pinkódot pont ezzel ellentétesen kellene kezelni! A kártya mellé rakni esetleg filccel ráírni!

- Ha ellopják a kártyánkat vagy pénztárcánkat, a tolvaj jó eséllyel ezt üti be.

- Ugyancsak beüthetjük ezt ha kényszerítenek zsarolnak vagy egyéb bajban vagyunk.

- A kód beütése azonnal csendes riasztást küldene a banknak és a rendőrségnek! A kártya letiltódik! Fizetni pénzt felvenni erről a kártyaszámról többet nem lehet!

- A bankomat esetleg programból szándékosan úgy csinálna mintha kiadná a pénzt, esetleg egy külön rekeszben kamupénzt is tárolhatna amit ilyen esetben kiad, hogy a kényszerített ne kerüljön bajba a letiltás miatt!


Persze ezt a trükköt ez sem védi ki:


[link]


De legalább a többi esetben (ahol még nem kérnek telefonos visszaigazolást) valami védelmet nyújtana.

Itt a fönti link cikkében kiolvasható a egy grafikonból hogy még manapság is 10-40 milliárd forint/negyedév amit lenyúlnak ilyen módszerekkel az emberektől!



2015. okt. 23. 11:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

"Persze ezt a trükköt ez sem védi ki"


Simán kivédhető. A gombokat nem nyomod meg, hanem először más gombokhoz érinted/dörzsölöd az ujjaidat. Ezáltal azok felmelegszenek. Aztán a körmöd hegyével benyomkodod a valódi kódot.


Vagy pl. ha benyomkodás után egy ideig óvatosan a kezed közé veszed, és megmelegíted az összes gombját. Akkor sem fog rájönni, hogy mi volt a kód. Vagy... Vagy valami ilyesmi. Automatánál nyilván nem lehet a kezed közé venni a gombokat, de másnál igen. És utána a kártyát olyan helyre rakod, hogy ne tudják elvenni.

2015. okt. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Amúgy szerintem jó az ötlet, amit kitaláltál.
2015. okt. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Igaz. Te is jót írtál a gombnyomásról, megmelegítésről. De akkor már egyszerűbb mondjuk egy golyóstollal vagy ceruzával stb. nyomkodni, így egyik gomb sem melegszik meg. :)
2015. okt. 23. 12:34
 4/13 anonim ***** válasza:
Sőt, nem is kell kártya. Mindenhol pénzzel fizetsz, a fizetésed a póstás hozza, a banka nem raksz semmit... És akkor nincs mit ellopni a pénzen kívül. Amit viszont legegyszerűbb egy kulccsal zárható biztonsági pénztárcában tartani, ami hozzád van láncolva. És akkor garantáltan nem lopnak el semmit. :)
2015. okt. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Ez buta ötlet 4-es. Betörők kiverik belőled a kulcsot vagy a kombinációt mielőtt megölnek!

Pont most történt ilyesmi!

[link]

2015. okt. 23. 13:25
 6/13 anonim ***** válasza:
Tudom, ezt a kulcsos pénztárcát meg a többit csak hülyeségből találtam ki. De a tiéd tényleg jó ötlet. Talán azért nem valósították meg, mert ehhez azért pénz is kell. Ugye a kamupénz, meg hogy összeköttetésben legen a rendőrséggel, meg stb. Ennél lényegesebb és olcsóbban megvalósítható dolgokra sincs pénz/nem akarnak költeni.
2015. okt. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 2xSü ***** válasza:
100%

A megoldásod abban az esetben segítene, mikor valakit kényszerítenek arra, hogy pénzt vegyen fel egy automatából. Szerintem ilyen nagyon ritkán fordul elő. Ilyen esetben üthetsz be rossz PIN kódot, és akkor beszívja a kártyádat. Csak éppen te is megszívod, mert jó eséllyel kapsz pár monoklit. A hamis pénz kiadása a vészkódra még úgy elmegy, de szerintem tényleg ritkán lopnak így pénzt emberektől. Minek kényszerítőzni, mikor elég kifigyelni, hogy ki vett fel – szándékoltan – valódi pénzt, és utána lecsapni rá.


Ha egy kisstílű tolvaj ellopja, „megtalálja” a pénztárcádat, akkor ha pl. PayPass-es kártya, 5000 Ft alatt fog vásárolgatni, mert akkor nem kell PIN kód.


Aki jobban rákészül, az kilesi a PIN kódodat, mikor használod a kártyát. Hiába a vészkód, ha te történetesen nem azt ütöd be, hanem az igazi, valódi PIN kódodat, hiszen nem tudod, hogy néznek téged, és nem letiltani akarod a kártyádat, hanem vásárolni vele.


Aztán vannak akik a neten adathalásznak, ők is azokat a banki adatokat fogják kicsalni, amik a normál hozzáféréshez kellenek.


Hiába írod fel a bankkártyára a vészkódodat, nagyon gyorsan mindenki tudni fogja, hogy létezik ilyen szolgáltatás, hogy a kártyákra felírt kód az a bizonyos vészkód, így maximum annyit értétél el, hogy aki vaktában próbálkozik, az egy kódról biztosan tudja már, hogy nem az a PIN kód, ez pedig a kártyára ráírt vészkód.


A hőkamerás trükk ellen máshogy is lehet védekezni. Pl. a PIN kód után megkér, hogy gépelj be egy random 5 számjegyes kódot – mint afféle capcha –, és akkor onnan nehéz lenne kideríteni melyik 4 számjegyet ütötted elsőnek. Persze jóval macerásabb lenne.


Egyébiránt ez a hőkamerás megoldás is tökéletesen felesleges. Annyira nem szokták az emberek takarni a billentyűzetet, egy sima kémkamerával – pár ezer forintért lehet venni toll, pendrive, vagy akár gomb alakú kamerát – is fel lehet venni, vagy egyszerűen csak odanézni. A kéz mozgásából is simán le lehet olvasni a számjegyeket, hiába van maga a billentyűzet eltakarva.


Viszont az embereknek két kódot kellene fejben tartani. Sokaknak egyet is nehéz. Biztos lennének sokan, akik összekevernék a PIN kódot a vészkóddal, emiatt lennének problémái. Sokan nem is értenék, hogy akkor most milyen másik kód, meg mi van? Néhány ember számára a PIN kód működése, megértése, az automata kezelése is kihívás.

2015. okt. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 2xSü ***** válasza:
100%

> Sőt, nem is kell kártya. Mindenhol pénzzel fizetsz, a fizetésed a póstás hozza, a banka nem raksz semmit... És akkor nincs mit ellopni a pénzen kívül.


Amikor a bankártyádat el tudják lopni a zsebedből, akkor a pénzedet is. Ha az otthon tartott bankkártyádat el tudják lopni, akkor az otthon tartott pénzedet is. Hézköznapi esetben lehet, hogy biztonságosabbnak tűnik, mert nálad csak pár ezer forint van, a többi meg otthon, míg bankkártyánál meg az egész összeg a zsebedben van, de ott viszont valamennyire védve.


Pl. ha nyaralni mész, akkor vinned kell a nyaraláshoz szükséges pénzt. Ezt könnyebben kihúzzák a zsebedből, ellopják tőled, míg ha bankkártyán van, egy kisstílű tolvaj – és ezekből van talán több – nem tud mit kezdeni a bankkártyáddal, esetleg megpróbálja a PIN kódot kitalálni, de 0,03% az esélye, hogy sikerül is neki. Ráadásul ezt egy kamera előtt kell megtennie, tehát nem fog próbálkozni. Úgy tudod a nyaralásra szánt pénzt magaddal vinni, hogy tulajdonképpen nem lehet tőled elvenni, csak ha valaki nagyon felkészült.


Nem csak a nyaralásnál van így, hanem ha mondjuk befizetni akarsz csekket, ha nagyobb összegű vásárlást akarsz csinálni, útközben akkor is elvehetik a pénzed.


Ennél akkor már jobb ötlet, ha van egy második kártyád, amire indulás előtt pont annyi pénzt teszel át, amennyire szükséged van. Ha hűtőgépet indulsz vásárolni, akkor a hűtőgép árát, ha a heti bevásárlást intézed, akkor annyit, ami erre elég, ha nyaralni mész, akkor annyit, ami ahhoz kell.

2015. okt. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
51%

Volt egy feltételezett sztori (városi legenda)ami úgy szólt, hogy ha a pin kódodat fordítva ütöd be akkor biztonsági riasztást küld a rendőrségnek.

Innen vetted az ötletedet.

Kár hogy nem eredeti..

2015. okt. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
84%

2xSü szépen összeszedte, de azért én is teszek hozzá:


"Ezt a biztonsági pinkódot pont ezzel ellentétesen kellene kezelni! A kártya mellé rakni esetleg filccel ráírni!"


A tolvaj is tudná, hogy van ilyen kód, tehát ha tálcán kínálnák neki, gyanakodna. (De attól még sokan tartanák az igazi kódot is valahol a környéken.) Ráadásul ha a vészkód a kártyára van írva, akkor nem lehet "titokban" beütni, mert a tolvaj elvenné a kártyát, megnézné, és ha látná, hogy épp 123-nál tartasz az 1234-ből, akkor rácsapna a kezedre.


Az ötletedet amúgy már kitalálták, eredetileg internetes átverés volt, hogy ha fordítva írod be a PIN-t, akkor azzal titokban hívod a rendőrséget, de aztán van aki úgy gondolta, hogy ez valóban milyen jó ötlet, és több helyen tervbe vették. Ugyanakkor megvalósítva sehol sincs. Ez pont úgy működne, ahogy leírtad, kiadná a pénzt, riasztaná a zsarukat, stb.


És itt jön ki az ötlet hátulütője: nem lehet minden ATM mellé rendőrt rakni. Egyszerűen hiába riaszt az ATM, ha a kiszállási idő mondjuk csak 5 perc, ami nagyon jó, a rabló már nincs sehol.

Viszont rögtön felmerül a kérdés: ki fizesse a rabolt pénzt? Az áldozat vagy a bank? Ha az áldozat, akkor neki mindegy, hogy kirablás közben a rendőrt is hívta, úgyis hívná mobilon, a pénznek meg amúgy is lőttek. Az áldozat csak akkor tudja megvédeni a pénzét, ha benyeleti a kártyát azzal, hogy háromszor rossz PIN-t ad meg. Ha viszont a bank állja a számlát, akkor elképzelhető visszaélés: az áldozat összejátszik a rablóval, kiraboltatja önmagát, nem tud rendes személyleírást adni stb, aztán később feleznek. Ha úgyis a banké a veszteség, akkor az áldozat nincs motiválva arra, hogy felelősségteljesen járjon el.


Az ATM kamupénzt nem adhat ki, mert hamis pénzt tilos előállítani is, nem hogy minden ATM-ben legyen mondjuk 50000 forintnyi hamis forint (pláne mondjuk euró). Ráadásul ezek jó minőségű hamisítványok lennének (hogy átverjék a rablót), amihez olyan pénzjegynyomda kellene, ami csak a központi bankoknak van, és senki másnak nem is lehet, hatalmas biztonsági kockázatról beszélünk. Legális azonban máshogy, pl láthatatlan, UV alatt látszó festékkel bekenni a pénzt. De ennek sincs értelme, mert a tolvaj ugyanúgy informálva lenne a dologról, mint az ügyfél. Nyilván a tolvajnak is van “civilben” saját kártyája, a saját bankja tájékoztatná a reverz PIN lehetőségéről, az UV-festett pénz bekerülne a hírekbe, szóval a rosszfiúnak semmi mást nem kell tennie, mint magával vinni egy UV-lámpát.

2015. okt. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!