Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ez az örökmozgó működik?

Ez az örökmozgó működik?

Figyelt kérdés

Ha nem, miért?

https://www.youtube.com/watch?v=q7oWAxRRlQ4


2015. nov. 15. 13:57
1 2 3
 1/30 anonim válasza:

Nem lézezik igazi örökmozgó a súrlódásból adódóan. Viszont sokáig "mozoghat" újbóli energiabefektetés nélkül.

Remélem tudtam segíteni

2015. nov. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
De a linkelt működik? Miért nem? Csak mert van gravitációból energiája ami a gömb súlya és az kárpótolja a súrlódást. Megnézted a videót?
2015. nov. 15. 14:05
 3/30 anonim ***** válasza:

Egy energia az nem lehet valaminek a súlya.


Másrészt mit értesz az alatt, hogy működik? Szerintem ez még örökké járni nem fog, nem hogy örökké hajtani egy generátort. Amúgy egy videó erejéig látod a videón, hogy működik és jól néz ki. Tehát bizonyos értelemben működik.

2015. nov. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
De, mert a súlyt vonzza a gravitáció és az X Newton energia. vagy erő ahhoz EN kell. De most mit írtál? Működik? Nem? "Szerinted"? Értesz hozzá?
2015. nov. 15. 14:16
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

> „De, mert a súlyt vonzza a gravitáció és az X Newton energia. vagy erő ahhoz EN kell.”

Jaja. Ahogy mondod. De akkor az miért nem jó örökmozgó, hogy két fakockát egymásra raksz, mert akkor a gravitációs kölcsönhatás révén a felső kocka tömegét vonzza a Föld tömege, így az alsó kockára a felső kocka valahány newton erővel hat (ez a súlya). Illetve ahhoz, hogy a felső kockát az alsóra tedd, kell egy bizonyos energia, amit a kocka helyzeti energiájához adsz. A logikád alapján ezzel sincsen baj.


> „De most mit írtál? Működik? Nem?”

És te? Te most mit írtál? Kérdeztem valamit én is: mit értesz az alatt, hogy működik? A kockatorony működik? Vagy nem tudod kifejteni, amit mondani akarsz? Ez utóbbi esetben sajnos nem tudok segíteni, én is legalább 8 évig tanultam általánosban, hogy hogyan kell leírni, mit akarok. Gondolom, nincs kedved 8 évig velem csetelni.


> "Szerinted"?

Szerintem előbb-utóbb meg fog állni, de ebben nem vagyok biztos, mert a Tejútrendszer is mióta megy már valamerre, és nem úgy néz ki, mintha meg akarna állni. De abban biztos vagyok, hogy ezzel a világ energiagondjait nem fogod megoldani. Meg abban is, hogy tök jól néz ki ez a szerkezet ezen a videón, és hogy volt vele munka, mire elkészült.


> „Értesz hozzá?”

Egy kicsit. Legalábbis van valami fogalmam arról, hogy mi a különbség az erő és az energia között.

2015. nov. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
Mivel az örökmozgó lényege, hogy ingyen energiát termel a semmiből vagy mégnes v gravitáció segítségével a kérdés alapértelmezetten az, hogy működik-e, tehát létrehoz e energiát a semmiből. Minden örökmozgónak ez a lényege, akkor működik. Értesz az örökmozgókhoz? Tehát, ha a gömb forog forgatja a rudat azt 1 generátorra téve jön az ingyen energia?
2015. nov. 15. 14:34
 7/30 anonim ***** válasza:
100%
Mint minden ilyen "látszólag" működő perpetuum mobile - mint például a Villard de Honnecourt kereke ( [link] ) - csak egy ideig működik (ha jól van megépítve eléggé sokáig, de nem örökké), amíg az elindításhoz szükséges energiát fel nem emésztik a (súrlódási) veszteségek.
2015. nov. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
7: De a lényege, hogy a gravitáció ad neki energiát onnan nyeri, azt viszi be a rendszerbe mert a föld vonzza a golyót, és az tartja mozgásban. A korongnál ahol érintkezik a golyóval, olyan mintha egy súly lenne a korongon és az lefelé mozog(na), tehát elindítja vele a kereket ami meg alátámasztja a golyót és a folyamat ismétlődik. Így hogyan állna meg?
2015. nov. 15. 14:43
 9/30 anonim ***** válasza:
100%

> „Értesz az örökmozgókhoz?”

Erre úgy tudnék jól válaszolni, ha értenél a logikához és halmazelmélethez. (Ugye az üres halmaz elemeivel kapcsolatos állítások igazságértékéről vagy egy szép, igaz állítás.)


> „Tehát, ha a gömb forog forgatja a rudat azt 1 generátorra téve jön az ingyen energia?”

Nem. (De már körülbelül harmadjára írom le.) Egyrészt azért nem, mert ez a szerkezet csak a saját súrlódási veszteségeire van méretezve, amint rákötsz egy generátort, az lefékezi (próbáld ki, milyen hajtani a biciklit, ha be van kapcsolva a dinamó, és ha nincsen). Másrészt, hogy a gömb súlya nyomja az alátámasztást, az nem jelenti azt, hogy a gömb helyzeti energiája át is alakul forgási energiává. (Mint ahogy az egyik fakocka is nyomja a másikat az én példámban, mégsem kezd el forogni egyik sem.)

2015. nov. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%

"Így hogyan állna meg?"

Az a munka, amit a gravitáció végez, a súrlódás során hővé alakul és sugározódik ki a környezetbe.

2015. nov. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!