Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Honnan tudom, hogy mi lesz a...

BélaXY7 kérdése:

Honnan tudom, hogy mi lesz a végeredmény egy kémiai reakcióban, vagy h egyáltalán reagálnak e?

Figyelt kérdés

Példa:

Mg(HCO3) + 2 Ca(OH)2 = Mg(OH)2 + 2 CaCO3 + 2 H2O


Honnan tudom, hogy az eredmény magnéziumhidroxid kálcium karbonát és víz lesz? De ez csak egy példa. Vagy másik. honnan tudom, hogy mondjuk adott vegyületből komplex keletkezik nem pedig 2 másik molekula? Erre konkrét példát így nem tudok.



2015. dec. 8. 14:49
 1/2 spectator ***** válasza:
A szóbanforgó egyszerű egyenleteket (szervetlen és szerves) "be kellett biflázn" ill. meg lehet a szakirodalomban (interneten?) nézni. Az elméletet azután kidolgozta Linus Pauling, és ez megtalálható egy több-száz oldalas kitűnő könyvben (Bodor E.: Elméleti szervetlen kémia). A bökkenő az, hogy ha semmi támpontunk (pl.termodinamikai-) nincs, akkor egy közepes számitógép több tíz órát számol, mire eredményre jut. Sajnos...
2015. dec. 10. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Tom Benko ***** válasza:

Az ilyen jellegű vegyületek általában kisebb-nagyobb mértékben disszociálnak vízben, tehát a keletkező ionokat pároztatva megnézed, melyiknek lesz nagyobb stabilitása (azaz kisebb oldhatósága) - na, arrafelé fog haladni a reakció.

A komplexképződés egy külön móka, mert ott meg kell nézni, hogy mekkora a hajlam rá, van-e lehetőség rá, és megfelelően nagy-e a koncentráció.

2015. dec. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!