Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Matek kérdés: Van végtelen...

Matek kérdés: Van végtelen sok 2fajta golyó a táskámban- 72%-a piros,28%-a fekete.10db sorban véletlenszerűen elkezdem kipakolni őket az asztalra. Mennyi az esélye, hogy bármelyik sorban is minimum 11szer egymás után piros kerül egymás után?

Figyelt kérdés

-ez egy sportfogadással kapcsolatos kérdés, de így átírva talán könnyebben emészthető. Nagyon fontos lenne, hogy valaki tudjon válaszolni, bár tudom ,hogy nem könnyű.


1.)OOOOOOXXXOOOOOXXXOXOC....

2.)XOXXOOOXOXOXXXOOOXOOX...

.

.

.

10.)XOXOXOXOOOOXXXXXXXOOOO...


így kell elképzelni a példát.


2010. márc. 24. 11:41
 1/7 anonim válasza:
Valószínűségszámítás? Imádnivaló...Nincs nálam könyv-füzet, de ha estig nem kapsz választ akkor utánanézek:)
2010. márc. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha jól értelmezem végtelen hosszúak lesznek a sorok... végtelen lehetséges variációnál, pedig minden kombináció 100% eséllyel fordul elő... szerintem.


Ergó, ha végtelen ideig fogadsz ugyanarra a csapatra, akkor (valszám szerint!) 100%, hogy egyszer lesz, hogy 11szer nyer egymás után... függetlenül attól, hogy amúgy mennyire jó/béna a csapat.


Vagy van valami megkötés a sorok hoszára, amit nem írtál le?

2010. márc. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Második vagyok...

Mivel te is azt írtad, hogy nehéz, meg első válaszoló se tudta fejből, így kezdek aggódni, hogy valamit én értettem félre, mert az én válaszom túl triviális.


De akárhogy nézem a leírásod alapján végtelenek a sorok, akkor pedig igaz, amit írtam... Mindenesetre nagyon kiváncsi lennék az eredeti sportfogadásos problémára, hátha, úgy máshogy látnám én is. :):)

2010. márc. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
1. vagyok, csak azt tudom,h mi is tanulunk(nánk) ilyet, de még nem volt vizsga, így nem nagyon tanultam meg a sok hülye képletet:D
2010. márc. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Akkor leírom az eredeti szituációt:

Olasz bajnokságban teszek a döntetlenre mindig.

Körülbelül ott minden 4. meccs végződik döntetlennel (pontosan 28%). Annak az esélye érdekel, h mennyi az esélye annak, hogy egy hónapban 11szer egymás után elveszítem a fogadott meccsemet - úgy, hogy napi 10 fogadást teszek meg ergó 10 szer 31 db fogadást. Ja és a 10 sor egymástól független. Tudom, hogy kesze kusza a dolog, de remélem sikerült érthetően leírnom:D

Bárhogy számolom csak nem akar sehogysem kijönni:S

2010. márc. 24. 14:15
 6/7 A kérdező kommentje:

Én ezt úgy számoltam, hogy 0,72^11 ez jelzi h mennyi az esélye annak, hogy 11szer zsinórban bukó;

Ennek az eredményét pedig beszoroztam először 2,7el (31:11

ennyi sor van egy hónapban); és ezt még beszoroztam 10el mert ugyebár 10 sorban csinálom.


Ez logikusnak tűnt de ah néztem az eredményeket (kb 4-5 hónapot) nem ez a jó számítás:( :@

Segítsetek pls:D

2010. márc. 24. 14:21
 7/7 anonim ***** válasza:

"Matek kérdés: Van végtelen sok 2fajta golyó a táskámban- 72%-a piros,28%-a fekete.10db sorban véletlenszerűen elkezdem kipakolni őket az asztalra. Mennyi az esélye, hogy bármelyik sorban is minimum 11szer egymás után piros kerül egymás után?"


helyesen:


Matek kérdés: Van végtelen sok 2 fajta golyó a táskámban- 72%-a piros,28%-a fekete. 10 sorban, SORONKÉNT 31 DARABOT véletlenszerűen elkezdek kipakolni az asztalra. Mennyi az esélye, hogy bármelyik sorban is minimum 11-szer egymás után piros kerül sorra?


szerintem így helyes a kérdésed, ha az analógiát keresed.

2010. márc. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!