Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miért állítja el a vérzést a...

Miért állítja el a vérzést a folyékony oxigén?

Figyelt kérdés
Van valami alvasztó- vagy összehúzó tulajdonsága?

2015. dec. 30. 09:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Talán mert qrva hideg.
2015. dec. 30. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Hát abban a flakonban, amiben a patikák árulják, csöppet sem hideg.

Ezt inkább a nitrogénről (azót) lehetne elmondani.

2015. dec. 30. 10:22
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy nem hideg, amíg zárt térben nyomás alatt van (a flakonban), addig a nitrogénes sem. Akkor lesz hideg amikor kispricceled a flakonból, mert megnő a térfogata, vagyis leesik a hőmérséklete.
2015. dec. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Értem.

Köszönöm a válaszokat!

2015. dec. 30. 16:08
 5/11 A kérdező kommentje:

Szóval akkor a hideg hatására összehúzódik a seb, ugye?

Vagy mégsem értettem meg olyan jól?

2015. dec. 30. 16:10
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Egész pontosan nem a seb húzódik össze, hanem a bőr erei.
2015. dec. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Meg mivel a kispriccelő oxigén aeroszol formájában kerül ki, amelyben az oxigéncseppek folyékony állapotban vannak, így pedig nyomás nélkül az oxigén forráspontja alatt van a hőmérsékletük (-180 fok). Így gyakorlatilag egy vékony rétegben meg is fagyasztja a lespriccelt területet, ezzel kicsapva a fehérjéket meg a vér összetevőit is. Ezzel egy gyors, de vékony alvadásszerűséget idéz elő a sérült erek nyílásainál, ezzel eltömve azokat.
2015. dec. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 sadam87 ***** válasza:

Ha ilyesmi szerre gondolsz:

[link]

Ez eléggé kamunak tűnik, például az sem derül ki belőle, hogy ez a szer tulajdonképpen micsoda. A felhasznált irodalom, amire a cikk végén hivatkoznak, nem elérhető az interneten. A fenti cikkben is rengeteg álinformáció van néhány (elég mérsékelten adagolt) részigazság mellett. Szóval szerintem a szer (jó esetben) semmit nem csinál semmit (személyesen egyébként még nem volt hozzá szerencsém).

Itt elérhető néhány kritika egy hasonló készítményről:

[link]

2015. dec. 30. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Dehogy, nem erre gondolok.

Itt van előttem egy fehér műanyag "üveg" (tehát egyáltalán nem spray), magyarra fordítva ez van ráírva: Oxigénes víz, helyi használatra, 3%-os hidrogénperoxid, antiszeptikus hatással. (Legalábbis kb. ez van ráírva.)

Csúnyán megvágtam a kezemet, ráöntöttem ezt az izét, és valóban elállt a vérzés.

Ezért tettem fel a kérdést.

2015. dec. 30. 20:46
 10/11 sadam87 ***** válasza:

Á, értem, szóval hidrogén-peroxid oldatról van szó. Nem, hallottam még vérzéscsillapító hatásáról, most gyorsan utánanézve ezt találtam:

[link]

Itt azt írják, hogy a hajszálerek embóliáját (elzáródását) okozhatja. Arra tippelek, ezért járulhatott hozzá a vérzés csillapításához. Egyébként az alapján amit olvastam (a fenti oldalon is, meg az alábbi linkben is), a hidrogén-peroxidot nem annyira szokták ajánlani sebfertőtlenítésre, mert lassítja a sebgyógyulást (hacsak nem nagyon kis koncentrációban, egyszer alkalmazzák), és hegesedést okozhat.

[link]

2015. dec. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!