Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A folyékony nitrogén, oxigén,...

A folyékony nitrogén, oxigén, vagy akár milyen cseppfolyósított gáz ami normál nyomáson megőrzi a folyékony halmazállapotát az vezeti az áramot vagy sem?

Figyelt kérdés
2011. jún. 21. 00:48
 1/10 anonim ***** válasza:
Például a cseppfolyósított paraffinszármazékok (metán, etán, propán, bután) nem vezetik az áramot (továbbá pentán, hexán, stb. szintén nem). Szerintem a cseppfolyósított oxigén és nitrogén se vezeti.
2011. jún. 21. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Természetesen nem vezeti.
2011. jún. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az áramot ionok vezetik mert ott vannak helyváltoztató elektronok.Ionizálni gázt meg pont magas hőmérsékleten és potenciálon lehet nem alacsonyon.
2011. jún. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Tehát akkor semmilyen körülmények között nem vezeti.
2011. jún. 21. 20:19
 5/10 anonim válasza:
Soha semmiképpen nem vezeti, ugyanis nincsenek benne szabadon mozgó, töltéssel rendelkező részecskék (elektronok, oldatok esetében ionok)
2013. jún. 26. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Makoscsiga ***** válasza:
És mégcsak elektromosan vezető ionoldatot sem lehet belőle csinálni, mivel se az oxigén se a nitrogén nem képes a sókat feloldani, lévén mind a nitrogén, mind az oxigén molekulák apolárosak.
2013. jún. 26. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 advance ***** válasza:
100%
a cseppfolyósított dihidrogén-monoxid az vezeti az áramot
2016. jan. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Azt a mindenit... Ez igazán hasznos válaszvolt, és még nevettem is rajta egy sort... Menj meséld el anyucinak, hogy sikerült megnevettetni valakit az interneten, biztos megdicsér majd ő is, talán még kekszet is ad. ;)
2016. jan. 18. 22:51
 9/10 advance ***** válasza:
#7 csak a kérdésedre válaszoltam, talán sértő volt? Mert a Te válaszod igen!
2016. jan. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Ha nagyon akartam volna, akkor megsértődhettem volna azon, hogy totál hülyének akartál nézni azzal, hogy a cseppfolyósított dihidrogén-monoxid vezeti az áramot. Képzeld el ennek a viccnek már szakálla van....


A válaszod értéke körülbelül a 0 felé konvergál. Persze még ezzel is nagyon kedves voltam.


Képzeld én sem voltam sértő, sőt még meg is dicsértelek, amit nem is érdemeltél volna meg. Vagy min sértődtél meg? Nem szereted a kekszet? Vagy az anyuci nem tart otthon? Áruld már el mi vezérelt arra, hogy itt égesd magad.

2016. jan. 26. 22:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!