Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hasított bőr, velúr, nubuck...

Hasított bőr, velúr, nubuck és társai? Mik a különbségek, hogyan készülnek?

Figyelt kérdés

Igazabol rengeteg timarsaggal kapcsolatos kerdesem lenne; beirtam a keresobe, hogy timar budapest de nem adott ki egyet sem aki valaszolhatna a kerdeseimre. Ha valaki ismer ilyen embert akkor irjon mar legyen szives egy privat uzenetet!


Szoval: tisztaban vagyok a cserzesi eljarassal, azonban a bor felepitesevel nem igazan. Tudom, hogy harom reteg van, de hasitott bor peldaul lehet a sima marhaborbol is? En ezt valahogy ugy kepzelem el, hogy a marhabor teteje, ami erintkezik a kulvilaggal az a sima bor, ami picit fenyes de van texturaja, kb minden masodik taskan es kanapen ez van. Aztan van a hasitott bor, ami matt es ha vegigsimitjuk rajta a kezunket akkor valtozik a szine. En ezt a hasitott bort kepzelem el a bor masik oldalan, szoval az az oldal ami a testet kitolto szovetekkel erintkezik. Ez igy van vagy hulyeseg? Vagy mitol hasitott bor? Valahogyan kell kezelni a bort, hogy ilyen texturat kapjon? Ugye ez altalaban homogen feluletu szoval nincs benne semmi erezet vagy az a tipikus borlenyomat.

A masik az, hogy a bort csiszolni is tudjak es akkor eltunik belole a minta. Ez miert jo? Pl ha lott/sebzett allat boret keszitik ki akkor eltunnek a hibak is? Van olyan, hogy erre a borre aztan ujra nyomnak bormintat? (Pl a mubor eseteben ugye a muanyag anyagra nyomnak ra bormintat). Vagy olyan is letezik, hogy nem bor mintat nyomnak ra?(louis vuitton utah leather taskanal pl szerintem ranyomtak ezt a mintat, nem?)


Egyelore ezek lennenek a kerdeseim. De ha valaki tud olyan szemelyt aki nagyon jaratos a temaban az tenyleg irjon!



2016. jan. 21. 23:37
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!