Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ez az időutazási teória jó...

Ez az időutazási teória jó ötlet szerintetek?

Figyelt kérdés

Én találtam ki, és szerintem van benne lehetőség.


Ugye v = s/t --> t = s/v


Ha visszamegyünk az időben, akkor nem "t"-vel, hanem "-t"-vel kell számolnunk, hiszen az általunk megtett idő negatív lesz, vagyis "negatív irányba" fogunk haladni az időben. Azaz visszafelé.


Ha a "t" negatív, akkor a "v" és az "s" közül az egyiknek is negatívnak kell lennie. De vajon melyiknek? Nagyon egyszerű. Képzeljük el, hogy van egy út, amin megy egy ember. Ahogy megy előre az idő, úgy megy előre az ember is. Ha mi "visszatekerjük", akkor az emberke a mozdulatait visszafelé fogja megtenni. Mit láttunk? Hogy az idő függvényében az illető ugyanazzal a sebességgel haladt előre is, meg visszafelé is. Az irány mindegy, hogy előre vagy hátra, hiszen a sebesség megvolt hozzá. Na de mi a helyzet az úttal? Láthatjuk, hogy egyre kevesebb utat tett meg, azaz tulajdonképpen "negatív utat" tett meg. Tehát az útnak kell negatívnak lennie. Innen pedig már egyszerű levonni a következtetést:


Ha vissza akarunk utazni az időben, akkor negatív utat kell megtennünk. Csak rá kell jönnünk, hogy az adott dimenziós térben hogyan lehetséges negatív utat megtenni, és ha képesek leszünk rá, úgy lehet majd visszamenni az időben is.


2016. jan. 26. 11:09
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Pusztan csak ra kell jonni arra, aminek a letezeset semmi sem mutatja, csodas elmelet.


Legalabb olyan jo, mint ami azzal kezdodik, hogy vegyel egy felvegtelen hengert, es kezd forgatni fenysebeseggel :)


A teoriad akkor kezd ertelmes lenni, amennyiben elkezded megmagyarazni a negativ utat.


Amig ezt nem teszed meg, addig irhatod, hogy idoben utazni nagyon egyszeru, mindossze fel kell szallni a magikus rozsaszin egyszarvura, ami tud az idoben elore es hatra is vagtazni, es meg kell sarkantyuzni az oldalat.


Fizikailag pont ugyanugy kivitelezheto a ketto :)

2016. jan. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

"Csak rá kell jönnünk, hogy az adott dimenziós térben hogyan lehetséges negatív utat megtenni,"


Igen. Csak rá kell jönnünk.

Ha esetleg rájössz, azért szólj, mert esedékes vagy egy Nobel-díjra (sőt, szerintem többre is!), meg egyébként is te lennél az év embere, Stephen Hawking pedig azonnal lemondana a Royal Society tagságáról a javadra.


Ennyiért már érdemes rájönnöd, nem?

2016. jan. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Elfogadott tény, hogy a világunk nem 3 dimenziós. Mi érzékeljük csak annak. A gravitáció is azt bizonyítja, hogy a világunk 4 dimenziós. Hiszen a gravitációs hatás nem más, mint a tér meggörbítése a tömeg hatására. A meggörbült tér pedig hova görbül? Hát a görbületet nem látjuk, csak érzékeljük, mégpedig azért, mert a görbület a 4. térdimenzóban van. Ha magasabb dimenziókban megyünk előre, az a jelenlegi 3 dimenziós világunkban (bizonyos esetben) olyan, mintha visszafelé mennénk. Vagyis nem mennénk visszafelé, csak itt érzékelnénk annak.


Nem tudom érthetően megfogalmazni, valószínűleg azért, mert nem értek hozzá. De maga az elgondolás szerintem jó, hogy a negatív út megtételéhez köze van a különböző dimenzióknak, és negatív utat csakis 3-nál több dimenziós térben lehetséges megtenni.

2016. jan. 26. 12:40
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

"nem értek hozzá. De maga az elgondolás szerintem jó"


Fő az optimizmus. Én drukkolok neked. :)

2016. jan. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Kerdezo, pont itt a gond: az ut fogalma alapjan nem lehetseges a negativ ut hatmillio dimenzioban sem, mert ket pont tavolsaga vagy nulla, vagy pozitiv szam, ha 4D-ben szamolsz, es pozitiv akkor is, ha 90D-ben szamolsz.


Egyszeruen egy matematikai lehetetlenseggel akarsz megoldani valamit, es ez sajnos nem igy megy.

2016. jan. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

"Ha magasabb dimenziókban megyünk előre, az a jelenlegi 3 dimenziós világunkban (bizonyos esetben) olyan, mintha visszafelé mennénk."

Na, ez nem igaz az állításaidból. Nézz utána kicsit - nagyon szép mozgó négydimenziós ábrák vannak itt mindenfelé. Mindegyik egy irányban forog, nem oda-vissza.

2016. jan. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Vagy redukáld le a dolgot egy dimenzióval. Egy 2D-s papírlapon létező világban próbálj egy negatív utat összehozni a magad 3D-s "transzcendens" nézőpontjából.
2016. jan. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Mekkora segítséget nyújtottam ezzel, hogy megállapítottam, hogy negatív úthosszt kell megtenni, és akkor visszamegyünk az időben. Teljesen új lehetőségek nyíltak meg az emberiség számára az elképzeléseim által. Leszűkítettem az időutazás fogalmát a negatív úthossz megtételének fogalmára. Most gondolkozzanak mások egy kicsit, meg ti is gondolkozzatok, én már elég sok mindent elértem ezzel kapcsolatban (imént részleteztem). Ha összefogunk, igenis tudunk majd negatív utat megtenni.
2016. jan. 26. 19:14
 9/22 A kérdező kommentje:
Végezzetek kísérleteket, próbálkozzatok, és akkor majd egyik nap elmondhatjátok, hogy ma mentem 300 métert előre, meg 500 métert negatív irányba, és ezért 200 méter hátrányba vagyok a tegnapi naphoz képest. Csak a nagy kérdés az, hogy ez alatt vajon ti fogtok visszamenni az időben, vagy a környezetetek. Esetleg mindkettő? Majd meglátjuk.
2016. jan. 26. 19:16
 10/22 anonim ***** válasza:
Mekkora segítséget nyújtottam ezzel, hogy megállapítottam, hogy negatív töltényeket kell gyártani, amik feltámasztják az embert, és akkor világbéke lesz. Teljesen új lehetőségek nyíltak meg az emberiség számára az elképzeléseim által. Leszűkítettem a világbéke fogalmát a negatív töltény fogalmára. Most gondolkozzanak mások egy kicsit, meg ti is gondolkozzatok, én már elég sok mindent elértem ezzel kapcsolatban (imént részleteztem). Ha összefogunk, igenis tudunk majd negatív töltényt gyártani.
2016. jan. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!