Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Optika: hogy tudnék crop...

Szgabor kérdése:

Optika: hogy tudnék crop factor-t korrigálni?

Figyelt kérdés

Szeretném kipróbálni a lo-fi fotózást, de nem a lomográfia útját járva, hanem házilag átalakított kompakt digitális géppel és ahhoz illesztett primitív, házi készítésű objektívekkel. A műszaki részét megoldottam.


Amivel elakadtam, az az, hogy a gép szenzora egészen parányi (1/2.5", azaz 5.744 x 4.308 mm), az innen-onnan kikerülő lencsék, nagyítók zöme pedig sokkal nagyobb képet rajzol, így az effektív látószög minimális. Ezen szeretnék a gépbe fixen beépített lencsével (vagy lencsékkel) segíteni, ami a csatlakoztatott obi által vetített képet lekicsinyítve a pici szenzorra vetíti. Sajnos optika terén teljesen laikus vagyok, a kollekciómban lévő különféle lencsékkel végzett eddigi kísérleteim pedig kudarcot vallottak.

Milyen lencsével vagy lencsékkel tudnám ezt a problémát megoldani?



2016. febr. 6. 19:07
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!