Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Az elektromágneses energia...

Az elektromágneses energia miért elektromos?

Figyelt kérdés
Elektronok alkotják, vagy magában áll? Mert én it azt olvastam, hogy feszültség alkotja az áramot. Mit pl. generátor állít elő mozgási energiából, az csak feszültség lehet (nem?) mert elektront más anyag mozgásából nem varázsolhat. De akkor mi köze az elektronoknak az elektromos áramhoz, vagy mi az a feszültség? Létezhet elektron nélkül? Ha nem, akor a generátor honna szed elektronokat és termel elektromos energiát mozgási energiából, ami más atomnak a mozgása? Energiából nem lehet elektront terlemni, vagy de? Az elektromos áramot mi alkotja? Mi a feszültség és ehhez mi köze van? A feszültséget mi alkotja? Bocs a kérdőívért.
2016. febr. 12. 20:21
 1/2 anonim ***** válasza:
70%

"Az elektromágneses energia miért elektromos?"


Mert az elektromosság hozza létre.


"Elektronok alkotják, vagy magában áll?"


Az energia egy tulajdonság, így nem alkotja semmi. Mi alkotja az erősséget, mint tulajdonságot? Mi alkotja az éhség tulajdonságot? Semmi. Nincs értelme arról beszélni, hogy mi alkot egy tulajdonságot. És az energia egy tulajdonság.


"Mert én it azt olvastam, hogy feszültség alkotja az áramot."


Áramnak töltéshordozók mozgását nevezzük. Nem alkotja feszültség, mivel a feszültség is egy tulajdonság. És a tulajdonságok nem csak nem állnak semmiből, de nem is építhetnek fel semmit.


"Mit pl. generátor állít elő mozgási energiából, az csak feszültség lehet (nem?) mert elektront más anyag mozgásából nem varázsolhat"


Nem értem ezt a mondatot.


"De akkor mi köze az elektronoknak az elektromos áramhoz"


Az áram, mint mondtam, töltéshordozók mozgása. Ezek a töltéshordozók az elektronok leggyakrabban (de egyáltalán nem kizárólagosan)


"vagy mi az a feszültség?"


wiki: "Elektromos mezőben két pont között az elektromos feszültség (villamos feszültség) megadja, hogy mennyi munkát végez a mező egységnyi töltésen, míg a töltés az egyik pontból elmozdul a másikba."


"Létezhet elektron nélkül?"


Létezhet. Bármilyen töltéshordozó létrehozhat elektromos teret, nem csak elektron.


"Ha nem, akor a generátor honna szed elektronokat és termel elektromos energiát mozgási energiából, ami más atomnak a mozgása?"


De mivel de, ezért nem nem.


"Energiából nem lehet elektront terlemni, vagy de?"


Elvileg lehetséges, de nem ez történik a generátorokban.


"Az elektromos áramot mi alkotja?"


Mozgó elektronok.


"Mi a feszültség és ehhez mi köze van? A feszültséget mi alkotja?"


A feszültség is egy tulajdonság, nem alkotja semmi.

2016. febr. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
áram = az elektronok egyirányú áramlása (ez a köze az elektronnak az elektromos áramhoz)
2016. márc. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!