Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Az az ember, akin minimális...

Az az ember, akin minimális zsír van, a hogyan tud mozogni?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy hülye kérdésnek tűnik, de itt kifejtem. Illetve tudnotok kell, hogy nem igazán értek ehhez, tehát ha valami hülyeséget írok, akkor bocsánat, de sajnos nem találtam olyan weboldalt, ahol utána nézhettem volna a kérdéseimnek.


--------------


Az izmok működéséhez a különböző ásványi anyagokon és vitaminokon kívül, cukorra és oxigénre is szükség van. De akin mondjuk szinte egy csepp szír sincs, az honnan veszi az energiát? Pl. egy elhízott ember le tud fogyni, ha sokat mozog. De ha lefogyott, és továbbra is sokat mozog, akkor a szervezete már nem tudja a zsírból felvenni az energiát. De akkor honnan veszi fel? Az izmaiból? Az illetőnek az izmai kezdenek el fogyni? Vagy egyfolytában ennie kell, hogy mozogni tudjon?


2016. febr. 14. 12:56
 1/1 sadam87 ***** válasza:
100%

Egyrészt azért kevés olyan ember van, akin egyáltalán nincs, vagy csak nagyon minimális szinten van zsír. Ilyen csak éhezés során, vagy bizonyos betegségek esetén (pl. anorexia) alakul ki. Természetesen ezek együtt járhatnak gyengeséggel, de emellett sok más súlyos tünettel is járhatnak (pl. zsírban oldódó vitaminok hiánya).

Mint írod, az izmok működéséhez általában cukorra (szőlőcukorra, azaz glükózra) van szükség. Az izmok zsírokat is le tudnak bontani, de ez bonyolultabb folyamat. Épp ezért, ha nem szükséges, a szervezet nem szokta a zsírokat lebontani. A szervezet nem csak zsírokat raktároz tartalék tápanyagként, hanem glikogént is (ez egy szénhidrát, a keményítőhöz hasonlít). A glikogén glükóz alegységekből áll, azaz ha a szervezet lebontja a glikogént, glükóz (cukor) képződik. Az izmok is raktároznak glikogént, ezért a mozgás során egy darabig nem feltétlenül van szükségük külső energiaforrásra, ugyanakkor a legnagyobb mennyiségű glikogén a májban raktározódik. Ha a vércukorszint csökken, a máj (hormonális hatásokra) glükózzá bontja a glikogént, majd ezt a vérbe üríti.

2016. febr. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!