Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A matematikában 3/4 azt...

A matematikában 3/4 azt jelenti: az egészet 4 részre osztom, és abból veszek 3-at; de melyik a másik értelmezés?

Figyelt kérdés
Az én értelmezésemet letudom rajzolni. De olvastam, hogy van egy olyasmi, hogy: 3 egészet osztok 4 egyenlő részre és ez ugyan azt jelenti, amit én írtam. De ezt, hogy értsem? Ha lerajzlom, ez hogy néz ki? Vizuàlisan is érdekel. Enélkül nem tudom elképzelni. Hogyan jön ebből ki a 3/4?

2016. febr. 20. 15:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Nektek nem a tortás példával magyarázták?

Jelen esetben három negyed torta, az lehet egy torta negyedei közül is három, meg három torta negyedei közül is egy-egy-egy.

2016. febr. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1. Ha egy egészet (tortát) négy felé vágsz, akkor van négy darab negyed torta. Ebből három darab az 3/4.

2. Ha 3 darab tortát szétdarabolsz, majd négy részre osztod, akkor az ugyanannyi. Például mindhárom tortát négyfelé vágod, lesz összesen 12 szeleted. Ezután ezt a 12 szeletet 4 egyenlő részre osztod, akkor egy csoportban 3 szelet lesz, ami megegyezik az előzővel.


Ez a valójában azt a tulajdonságot világítja meg, hogy az osztás és szorzás művelete felcserélhető. Az első esetben előbb (az egészet) osztottad (négy felé), majd utána megszoroztad 3-mal. A második esetben előbb szoroztál 3-mal (3 db tortát vettél), és utána osztottad néggyel. Az eredmény azonos.


Ezen a szinten már meg kellene tanulni absztrakt módon gondolkodni, azaz nem kell elképzelni (például tortákkal), hanem azt kell vizsgálni, van-e a gondolatmenetben hiba. Ha nincs, akkor megtanultad szorzás és osztás felcserélhetőségét. Nagyon hasznos tudomány.

2016. febr. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Sőt, ha van 4 tortád, akkor darabolnod sem kell, 3 egész torta az pont a 3/4-e lesz a 4 tortának. :)
2016. febr. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
À értem. Végül is ha hàrom egész tortàt 4 ember között egyenlően akarok elosztani akkor 1 ember kap 3 negyed részt.Így kijön a 12 szelet:3/4*4=12/4 ebből is làtszik hogy 12 részből emberenként 3 részt kapnak a negyedekből.
2016. febr. 20. 17:34
 5/5 anonim ***** válasza:

"3 egészet osztok 4 egyenlő részre és ez ugyan azt jelenti, amit én írtam"


Ez nyílvánvalóan igaz, mégpedig azért, mert a per jel gyakorlatilag osztást jelent. Törtvonal=osztásjel.


3/4 azt jelenti, hogy 0,75 azaz 75 százalék valaminek. Amikor megkérdezik hogy hány óra, és te azt mondod, hogy háromnegyed hat, az pontosan attól 3/4 hogy a 60 percnek kell venni a 0,75-szörösét, azaz 75 százalékát, ami nyílván 45 perc, mert ott állt a mutató.

2016. febr. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!