Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Nagy Rotor Motor. Hol a hiba...

Nagy Rotor Motor. Hol a hiba a tervben? www.nagyrotormotor.com

Figyelt kérdés

A termodinamika törvényeit meg lehet szegni ezzel a motorral, 100%-os hatásfokot elérve?

A feltaláló még azt is állitja hogy 10%-ra csökken a fogyasztás, ez szerintem lehetetlen. Voltak régebben is rotácios motor tervek de egy sem vált be a gyakorlatban.



2016. márc. 15. 09:22
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
94%

Amit én olvastam itt az tele van kamuval.

"léghűtésű nincs motorolaj" kis teljesítménynél illetve kis teljesítmény/súly aránynál persze hogy nem kell.

"Az ideális gáz robbanása füstmentes, csak vízpára keletkezik" Persze ha valamit lassan égetsz el akkor több lehetőség van arra hogy javítsuk az égés körülményeit.De egy ütemre kevés idő jut ha nem akkor pedig kicsi lesz a teljesítmény vagy nehéz lesz a motor.

"Közel 100% hatásfok" Ez alapból lehetetlen és nem azért mert valami törvény ezt kimondja hanem azért mert ha végiggondolod akkor rájöhetsz magadtól is.

2016. márc. 15. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
96%

Ilyet fölösleges idehozni.

Kapásból lehet tudni, hogy kamu.

De már sok 100 éve!

2016. márc. 15. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
96%

Meg 1 éves futamidőre 15 % hozamot ígér a befektetőknek.

Az utóbbi időben két olyan botrány is volt amikor magas hozamot ígértek a befektetőknek. Ez a link is azt bizonyítja hogy az a kevés évnyi büntetés azt üzente a világnak hogy annyiért szinte megérte milliárdokat ellopni, különben nem bukkanna fel újabb és újabb próbálkozó.

2016. márc. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

#1 ugy ertettem hogy a termodinamikaban a carnot ciklus tetele szerint a hatasfok = homerseklet kulonbseg / melegtartaly homerseklet.


[link]

2016. márc. 15. 10:06
 5/24 anonim ***** válasza:
97%

"a kipufogóból csak vízpára jön ki"

Földgáz, propán és bután üzemanyag esetén akkor mi lesz az említett gázok szén nevű alkotójával? Az lerakódik az égéstérben?

2016. márc. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim válasza:
94%
Óriási kamu! Ahol surlódás van ott kenni kell, surlódásmentes pedig nem lehet az, ahol fémek csúsznak egymáson!Még a villanymotor csapágyai is kenve vannak zsírral! Másodszor a Wankelnek is a legfőbb problémája a forgórész tömítőéleinek kenése, tartóssága. Ugyanez itt is jelentkezni fog a lapátok éleinél amiknek pedig tömíteniük kell!! Aztán a közel 100%-os hatásfok is amatőröknek, pontosabban teljesen laikusoknak való, hiszen ilyen nem létezik! Az erő is gyanús, légköri nyomáson nyamvadtka a robbanás ereje stb.. Csupa hiba, még a befektetőknek ajánlott évi 15% kamat is becsapárra utal...
2016. márc. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 marcinkó válasza:
szappanosnak is!nem vagyok mérnök de szerintem a vankel az sűrit ezen meg "átfolyhat" a gáz amit aztán folyamatosan éget.Valami olyasmit ír asszem ,hogy nem is kell szoros illesztés.Gondolom egy autógyárban még tovább lehet fejleszteni a cihát!
2016. ápr. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 Mester F válasza:
40%

Látom itt mindenki csak fikázni tud, ahelyett, hogy igazán átgondolná a találmány lényegét és működését. Én nagyon sajnálom,hogy nem nekem jutott előbb eszembe egy ilyen nagyszerű ötlet, de ettől még bízom benne, hogy hamarosan ilyen motorral hajtott autóval, vagy motorkerékpárral közlekedhetek.

A motor attól innovatív, hogy nincs benne súrlódás és nincs benne kompresszió. Ebből következik, hogy nincs szükség kenőanyagra, mivel a rotor lapátjai fizikailag nem érnek a henger palástjához, és ha nagyon precízen gyártják le akkor minimális a légrés, akár ezred mm. A dugattyús motornál a dugattyút nemhogy 0 -ról kell felgyorsítani, hanem ellenkező irányba kell vissza "ütni" a robbanás erejével és utána még egy kompressziót is végrehajtani. Több mint 100 éves találmány kész röhej, hogy még ilyenekkel közlekedünk, Olyan mintha még mindig gyertyával világítanánk. Ennél a motornál a robbanások egy már eleve forgó rotort gyorsítanak tovább ugyan abba az irányba.

Az elnevezése is erre utal ez nem forgó dugattyús motor mint a Wankel, hanem forgó rotor szerepel, mint a turbinákban van,

ott sincs súrlódó alkatrész a csapágyakon kívül. A hagyományos dugattyús belső égésű motoroknál a kompresszió (sűrítés) rengeteg energiát emészt fel és rengeteg hőt fejleszt feleslegesen, hiszen csak tisztán elégetni kellene az üzemanyagot minél jobb hatásfokkal (a dugattyús motoroknál ez csak sűrítéssel valósítható meg)

Én kíváncsian várom a találmánnyal kapcsolatos fejleményeket és bízom a mielőbbi nagy sikerében!

2016. júl. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
65%
Tipikus befektető kereső lehúzós próbálkozás de szerintem senki nem dől be neki.
2016. júl. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim válasza:
93%
Ez egy kétszáz éves találmány, akkor se vált be, és most se fog. A leírásból süt a dillettantizmus, ebből kifolyólag még azt is elhiszem, hogy a feltaláló komolyan gondolja az egészet. Ha kicsit utánanéztek, akkor van egy másik találmánya, egy léghajó, amit meg lehet rendelni potom 600 millió dollárért. Azt, hogy ki gyártja, mikor, hogyan, azt szerintem még ő sem tudja. Van itt egy link a rotoros gépekről, érdemes az 1825-ös évet megnézni, kisérteties a hasonlóság. [link]
2016. júl. 28. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!