Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A fogletek az emberiség...

A fogletek az emberiség jelenlegi nagy problémáiból meg tudnának oldani valamit?

Figyelt kérdés

2016. márc. 25. 20:10
 1/7 TappancsMancs ***** válasza:
86%
Mi az a foglet?
2016. márc. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
azt hiszem nem te leszel az, aki a kérdésre válaszolni tud
2016. márc. 25. 22:07
 3/7 Tislerics Máté ***** válasza:
81%

Megnéztem egy népszerű internetes kereső oldalon a foglet szót, és egy manó szerű lényt dobálgat ki, ami egy videojátékban szerepel.


Nem gondolom, hogy ezek a kitalált lények valaha is megoldanák a jelenlegi nagy problémákat. :) Persze ki tudja... :D

2016. márc. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Shai-Hulud ***** válasza:
84%

Mivel a fogletek kitalált lények, így még a hülyeség problémájára sem jelentenek megoldást.

[link]

Ülj vissza nyugodtan a Witcher 3 elé. és játssz tovább.

De előtte tetesd át a kérdésedet az Ezotéria, vagy az Egyéb kategóriába, mert semmi keresnivalója a Tudományoknál.

2016. márc. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Tislerics Máté ***** válasza:
Amúgy a kérdező szerintem azokra a hipotetikus nanorobotokra gondol, amik együtt képesek fizikai struktúrákat alkotni. De ebben nem vagyok biztos...
2016. márc. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
utóbbira gondoltam természetesen
2016. márc. 25. 22:52
 7/7 Keito válasza:
100%

Az emberiség jelenlegi nagy problémáinak a kizárólagos okozója az emberi természet, tágabb értelemben maga az emberiség.

A problémák megoldása tehát kizárólag az emberiséget alkotó egyének, emberi közösségek, társadalmak kezében (fejében) van (lehetne).

A „foglet” megvalósítása nem Isteni csoda, mindössze egy újabb ember alkotta eszköz lenne, aminek használata az emberiséget manipuláló értelmiségi és hatalmi „elit” morális és szellemi szintjét ismerve, a már meglévő problémákat nem megoldaná, hanem tovább mélyítené.

2016. márc. 27. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!