Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi történik ha két korong...

Mi történik ha két korong egymással ellentétes irányban forog egy tengelyen, milyen erőt fejt ki s milyen irányba?

Figyelt kérdés
Az alapján kérdezem, hogy volt valaki aki a mesterséges gravitációt egy forgó hengerhez hasonlította és az ember akire hat az a hengerben állt.
2016. ápr. 22. 17:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha ket korong csak ugy forog egy tengelyen, egymasra semmilyen erot nem fejtenek ki (leszamitva a surlodast).
2016. ápr. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Zavaros a kérdésed, rajzold le.
2016. ápr. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
I-I ez 90 fokkal elfordítva tehát függőlegesen. - a rúd, az I-k meg a korongok, egymással ellentétes forgási iránnyal forognak a rúd végéhez csatolva..
2016. ápr. 22. 19:38
 4/5 anonim ***** válasza:

Érdekes kérdés. Egy nagy tömegű, forgó henger stabilizálja a tengelyt. Minél nagyobb a forgó korong tömege ill. sebessége, annál nehezebb kimozdítani a tengelyt a pozíciójából (giroszkóp). Szerintem a kérdező arra kíváncsi, hogy ezt a jelenséget miképpen befolyásolja az, ha két, egymással ellentétes irányban forgó henger van rögzítve egymástól függetlenül ugyanazon tengelyen (mondjuk soma golyóscsapággyal) - hogy azok erősítik vagy kioltják-e a giroszkóp-hatást.

Én nem tudok rá választ adni, csak megpróbáltam kicsit értelmezni a kérdező kérdését, mea culpa :)

2016. ápr. 23. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Most már értem a kérdést.

Kapásból nem tudok mondani semmit, konkrétan fel kell írni a dinamika alapegyenleteit, és levezetni hogy mi jön ki. Javaslom nézz utána a kollerjáratnak, az picit hasonló.

2016. ápr. 23. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!