Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Az emberi szervezet hogyan...

Az emberi szervezet hogyan képes érzékelni a forntokat?

Figyelt kérdés
Pl. valaki aki frontérzékeny, az hogyan érzi, hogy jön a front? Mármint ő maga nem érzi, csak a szervezete. De ez hogyan lehetséges? Ha beülünk a kocsiba, ha kimegyünk az utcára, folyton légnyomáskülönbségekbe botlunk, folyton más a hőmérséklet is. Valamikor viszont már az emberek 1-2 nappal előre érzik a frontot, de hogyan? Mi változik meg a környezetükben, amit a szervezetük érez? És ez a megváltozás miért okoz mondjuk ízületi panaszokat, fejfájást, vagy éppen fáradtságot? Más embereknél ez miért nem jelentkezik, ha jön a front?
2016. máj. 5. 20:35
 1/8 A kérdező kommentje:
A felső kérdésben "frontokat" akartam írni.
2016. máj. 5. 20:36
 2/8 EagleHUN ***** válasza:
100%

Nyomáscsökkenés és növekedés.

És az emberi testben vannak folyadékkal (vagy levegővel) telt üregek, ciszták stb, és maga a koponyaűr is, szemgolyó. Amikor a külső nyomás változik ezek annak megfelelően megdagadhatnak vagy összemehetnek, mindaddig míg szép lassan ki nem egyenlítődik a nyomás.

Ám a megdagadás vagy összemenés járhat enyhe fájdalommal, migrénnel, szemfájdalommal. A koponyaűri nyomás növekedésénél csökkenésénél különösen igaz ez.

Nem kell nagy és veszélyes nyomásváltozásra gondolni, csak milli vagy inkább mikro bárokról beszélünk.

2016. máj. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Wadmalac ***** válasza:
84%

Legalábbis egyelőre csak ezt tudjuk. Mármint a nyomásváltozást. Esetleg a páratartalommal kombinálva.

De amikor vannak öregek, akik a deréksajgásukból akkor megjósolják a rossz időt, amikor a barométer még meg sem moccan, valószínűleg vannak más okok is. Talán mágneses térerőváltozások, fene tudja.

2016. máj. 6. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 EagleHUN ***** válasza:
100%

A villámlások nagyon rövid időre (az emberhez képest) "erős" mágneses jeleket gerjesztenek. De ez a föld mágneses mezőjének erejéhez képest semmiség, ezért tettem idézőjelbe azt hogy "erős".

Hogy maga a front változtatna a föld mágneses mezején kötve hiszem.


A legnagyobb napkitörések amikor és ha telibe találják a földet akkor megreng a mágneses mező, na de mennyivel nagyobb és erősebb a napunk.


Maximum abban látnék összefüggést a kettő közt, ha azt mondanánk hogy a napkitörés megremegteti a mágneses mezőt és ez csinál frontváltozást és viharokat a földön. De erre még annyira sincs bizonyíték mint arra hogy a front megváltoztatná a mágneses mezőt.


Vagy a távoli villámlások jeleit fogják az öregek csontjai. Még ez is reálisabb.

(Hallottam már olyat hogy a két különböző fém a szájban, pl amalgám tömés és korona érintkezésénél, detektoros rádió jött létre, aminek az energiaforrása a két fém kémiai reakciója volt. És hallani lehetett a szájából az illetőnek a AM rádióadásokat, ha megfelelően illesztette össze a fogát. Ez elképzelhető, bár kicsi az esélye.)

Na de hogy a csont vegye a villámok jeleit...na ne vicceljünk.


Itt inkább arról van szó hogy jajj fáj a hátam, biztos vihar lesz. De nem mondja meg pontosan mikor hány nap múlva és mekkora, hideg vagy meleg front-e stb. Aztán 3 nap múlva vagy akár egy hét múlva véletlen úgy hozza hogy tényleg. És akkor "na ugye megmondtam". Na persze előbb utóbb mindig jön vihar és frontváltozás, csak eleget kell rá várni!


Elvileg 50% esélye van eltalálni bárkinek aki tippel. (Lesz szél 2 nap múlva? Igen/Nem, Lesz eső? Igen/Nem)

Ez nem jóslás! Ez tippelés!


A sok tapasztalattal és korral viszont ez a % növelhető.

A meteorológusoknak is kb 50% esélyük lenne, ha csak tippelnének, de ők számításokkal növelik a beválási esélyüket.

Igaz nem sokkal eredményesebben mint az öregek. :)

2016. máj. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Wadmalac ***** válasza:
74%

"Na de hogy a csont vegye a villámok jeleit...na ne vicceljünk."

Sehol ilyen hülyeséget nem állítottam.


A derékfájós öreg egy példa volt, lehet rajta lovagolni, de én nem személyes misztifizálásból mondom, hogy vannak még itt nyitott kérdések és soha, sehol nem jelentett ki olyat a tudomány, hogy a fronthatás bizonyítottan, lezártan csak a légnyomásváltozás és kész.


És az nem tudományos hozzáállás, hogy amit ma nem ismerünk, nem tudunk megmagyarázni, az NINCS, ezért csak hülyeség lehet.


Azt én is írtam, hogy tudományosan még csak a légnyomásváltozás igazolt, mint ok. Szóval nem értem a kirohanást és alaptalanak is érzem.

2016. máj. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Sőt, én tovább megyek. Ez az egész frontérzékenység dolog egy nagy kamu. Az embereknek akkor is fájhat a derekuk, akkor is fájhat a fejük, a szemük, ha nincs front. A hűtőmágnes nagyobb mágneses hatással van ránk, mint a több 100 km-re lévő frontok. Ez a helyzet a nyomással is. Lifttel lemegyünk a 10.-ről a földszintre, az nagyobb nyomásváltozást eredményes. Vagy ha autóval megyünk fel a hegyre/dombra. Bedugul a fülünk, aztán sem a fejünk, sem az ízületeink nem kezdenek el fájni. Szerintem ez az egész frontos dolog csak kamu. Az emberek ráfogják erre, pedig szimplán csak keveset aludtak, fáradtak. Az öregeknek meg persze hogy fájnak az ízületeik. Bár érdekes, hogy a fittebb öregek, akiknek fronthatás nélkül sem fáj az ízületük, azoknak akkor sem fáj, ha jön a front. Úgyhogy szerintem ez az egész csak egy kamu dolog. Semmi bizonyíték nincs rá, senki semmilyen mérést nem végzett ilyen téren, csak valami "népi megfigyelésből" vonják le a tanulságokat.
2016. máj. 6. 11:48
 7/8 Wadmalac ***** válasza:
74%

"Szerintem ez az egész frontos dolog csak kamu."

Majd rájössz. 20 éven belül.

:D

2016. máj. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha nem is 20 éven belül, de 40 éven belül biztosan.
2016. máj. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!