Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Az energia italos vagy sörös...

Tamas2000 kérdése:

Az energia italos vagy sörös dobozok tetejét milyen modszerrel ilesztik össze a dobozzal?

Figyelt kérdés
2016. jún. 15. 13:53
 1/8 savanyújóska ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=V7Y0zAzoggY


[link]


Az első videón csak a doboz van rajta, így a tetőt ott ne keresd, de érdekes lehet, a végét érdemes mindenképp megnézni, hogy hogy néz ki a doboz a tető előtt. A második linken az 5-6. pontban van leírva, de alább össze is foglalom neked :) :


A tető kicsit más alumíniumból készül, hogy erősebb legyen (nagy nyomást kell bírnia), majd perforálják (ezt látod is rajta, mielőtt kinyitod), illetve kialakítják belőle azt a pöcköt, ami a nyitófület tartja. Végül eegyszerűen ráhajtogatják a megtöltött doboz tetejének a szélét.

2016. jún. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Sajnos angolul nem tudok, de am a ráhajtogatásra lenék kiváncsi hogy milyen gépekkel csinálják és hogyan. És köszi. :)
2016. jún. 15. 22:33
 3/8 savanyújóska ***** válasza:
Igen, arról sajnos én sem találtam videót, de eddigi tapasztalataim alapján valahogy úgy nézhet ki, hogy bele tolja egy kar a tetejét, majd körbeforog, és a szélén egy másik alkalmas eszköz szépen behajtja a szélét + még lehet extra rögzíti is valahogy (rácsavarja, vagy nem tudom :D). Mindenesetre az én tudásom itt véget ér, örülök, hogy segíthettem :)
2016. jún. 16. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ennek is örülök, akkor csak annyi hogy egymásba vannal préselve nincs ragasztás hegesztés vagy ilyesmi?
2016. jún. 16. 09:58
 5/8 dellfil ***** válasza:

Igen, annyira egymásba préselik, hogy légmentesen zár. (És szivárgásmentesen) :)

Peremezésnek hívják az eljárást.

[link]



dellfil

2016. jún. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi. :)
2016. jún. 17. 06:56
 7/8 harminezer oxigén ***** válasza:

Szia.


A doboz peremét és a tető szélét többszörösen egybehajlítják, korcolják: [link] a 34. dián láthatsz róla egy rajzot hogy miként is nézhet ki a metszet.

2016. júl. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi. :)
2016. júl. 11. 12:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!