Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Milyen típusú víz lenne ez?...

Milyen típusú víz lenne ez? (részletek lent)

Figyelt kérdés

Mi lenne akkor ha a víz átmenne egy fordított ozmózis (RO) készüléken, majd ezt az ozmóvizet desztillálnám (pl: egy lepárlóval), majd a kapott ledesztillált (ozmó)vizet - miután lehűlt - felforralnám.


Ez milyen típusú víz lenne?



2016. jún. 28. 16:01
 1/6 anonim ***** válasza:
26%
Gőz lenne.
2016. jún. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Gőz nem lenne, mert addig nem forralnám.
2016. jún. 28. 18:55
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
H2O. Erted, viz. Mi az, hogy milyen 'tipusu' viz...? Eleg tiszta lenne, de minek ez neked?
2016. jún. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
46%
ivóvíz
2016. jún. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Spontán elméleti kérdés volt.

Azt én is gondoltam, hogy egy nagytisztaságú víz lenne. Azt hittem, hogy deutérium-csökkentett víz lenne.

2016. jún. 28. 21:06
 6/6 anonim válasza:
100%

Szóval lényegeben egy forralt desztillált ozmóvízről van szó. Nem tudom mire lehetne felhasználni egy ilyen vizet.


Olyat viszont használnak, hogy forralt desztillált víz. Én speciel egy szeszipari cég laboratóriumában dolgozok, labor technikusként. Az alkoholos italokat mérő analizátor gépeket, forralt desztillált vízzel (is) szoktuk bekalibrálni. Azért forraljuk fel a desztillált vizet, mert így semmilyen formában nem tud buborék képződni benne, még az ilyen nagyon mikro méretű buborékok sem. Azért fontos, hogy totál buborékmentes legyen, hogy az analizátor gép nagyon vékony injektorcsövei véletlenül se levegősödjön be.


A forralt és desztillált ozmóvíz egy érdekes dolog, szerintem kalibráló folyadéknak lehetne hasznosítani, hiszen ez valóban egy nagyon tiszta víz.

2016. jún. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!