Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Régi típusú, gázlángos bojlerü...

Régi típusú, gázlángos bojlerünk van, mindig félek, hogy felrobban. Van-e okom félni? (Részletek lent)

Figyelt kérdés

Olyan bojlert használunk, amelyben mindig pislákol egy kicsi láng, de ha meleg vizet engedünk, akkor pedig ég szépen. Ez rendben. Ám amikor maximumra eresztem fürdésnél a forró vizet (kb. 47-50°C - annál hidegebben valahogy nem érzem jól magam), akkor szokott ilyen sípoló hangot kiadni, mióta már megvan. Miután elzárom a csapot, kicsit megrándul az a vezeték, amely (valószínűleg) a gázt hozza, vagy vezeti el. Én ilyenkor annyira félek, igaz, hogy az elmúlt 9 évben még nem robbant fel egyszer se. (Néha-néha kialszik, de akkor manuálisan meggyújtom...)


Tehát: felrobbanhat-e valaha talán? Ha igen, akkor mik hosszabb távon az előjelei? Nyugtassatok meg!



2014. szept. 28. 11:13
 1/9 anonim ***** válasza:

Csak koszos.

Ki kellene takarítani.

DE ne cseréld le! Ha időként kitakarítod, örök életű lesz!

Nem igazán tud felrobbanni, mivel ha baj van, letiltja magát.

Úgy tudna felrobbanni, ha belenyúlsz, és ezt azt elállítasz rajta.

2014. szept. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ezekbe a bojlerekbe komoly biztonsági szelepek és berendezések vannak, nem tud felrobbanni. Persze figyelni kell ki ne aludjon a láng stb... tehát azért a szellőzés legyen meg a fürdőszobában de felrobbanni nem tudnak ezek.

Mi is amikor megvettük párommal a házunkat 4 éve akkor gázbojler volt, amit mondott is a tulaj hogy elég régi már, de előtte 3 évvel újíttatta fel a szerelővel. Jó is volt az, de egyre több baja volt, sokszor kialudt a láng, meg amikor a párom érezte a gázszagot na akkor egyből minden ajtó ablak kinyit szellőztetés, gáz elzár és hívta is a szerelőt, aki végül megnyugtatott minket hogy robbanás veszély nincs, de ki kellett takarítani az összes szelepet amit meg is tett, és utána jó volt minden, de a párom ugye ilyen téren nagyon parázós és ő alapból nem hisz a gázbojlerekbe mert a gáz drága, meg szénmonoxid mérgezés, hiába voltak jól megcsinálva a szellőzések, nem nyugtatta meg, meg én szerintem a gáz jóval olcsóbb mint a villany, de mindegy is. Végül a párom úgy döntött hogy amint jön a felújítás kidobja a bojlert és villany lesz helyette, inkább rákölt 100 ezer forinttal többet a kivitelezésre mert alapból akartunk oda egy kisebb villanybojlert tartaléknak hogy ha esetleg gond lenne a gázzal akkor azzal rásegítenénk, de a párom mondta hogy nagy bojler lesz a gázt meg eldobja.


Így is lett gázbojler kikerült sőt még a gázt is kiköttette onnan, mivel falat is bontottunk bővítés miatt így alapból hozzá kellett nyúlni a vezetékhez amit már nem raktunk vissza, mivel a fűtésünk is fatüzelésű lett azt spórolás szempontjából döntöttük el, így végleg kikerült a gáz, csak a főzéshez használjuk egyedül, meg két gázkonvektort is megtartottunk a vízteres fűtés mellett egyet a nappalinkba egyet meg a mi szobánkba arra az esetre ha nem lenne tűzi fa, vagy ha több napra elmegyünk otthonról, hogy valami fűtés mégis maradjon a házban, hogy ne hűljön le teljesen.


De a bojlerre visszatérve jó a gázbojler de ilyen téren veszélyesebb is mint a villany meg anyagi szempontból nem sok a különbség, mert a párom éjszakai áramra köttette rá a bojlert mert elintézte azt, és szakszerűen a szolgáltató megoldotta azt hogy az éjszakai áram ne csak éjszaka üzemeljen hanem nappal is ha úgy alakul. Persze ennek a kivitelezése egy kisebb vagyon volt ugyan, meg egy rakat ügyintézés is, mert hivatalosan lett megoldva, de árban nézve valamivel olcsóbb így mintha a gázért fizetnénk. És a gázt csak főzésre használjuk jóformán meg tegnap este kapcsoltuk be az egyik konvektort a szobánkba arra hogy felfűtsük vele azt mert fatüzeléssel felesleges lett volna befűteni a többi szobába mert ott nem volt olyan hideg csak nálunk a rossz fekvés miatt mert ott még az ablakot nem tudtuk kicserélni.

2014. szept. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerencséd van a pároddal. Az áldott aggodalmas pároddal. :

Majd ha a bojler kezd vízkövesedni, akkor a villanyórát nézzétek meg. :P

Én is szeretnék ilyen párt. :)

2014. szept. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Ahahaha! Ez jó volt...

Azonban a szénmonoxid-mérgezésre felkaptam a fejem, Tudom mi az, nagyon alattomos dolog, bár tünetei vannak. Sajnos nem jár az gázszaggal.

Nekünk van fölül egy szellőző az egyik fürdőszobaajtó fölött, a szemben levőnél nincs.


Egy szimpla rés, amely az ajtók alján van, képes elvezetni a szénmonoxidot?

2014. szept. 28. 19:26
 5/9 anonim ***** válasza:

Ajj Te. :D

A bojlerben bízz meg.

Minden működik benne. Rengeteg érzékelő van benne.

Ha szénmonoxidot érez, pár másodperc alatt letilt.

Ha szivárog a gáz, max 5-10másodpercen belül letilt. Lehet! hogy megérzed, a szagát, de a bojler abban a pillanatban letilt..

Én nem cserélném le.



A villanybojler rengeteget tud fogyasztani. Cekasz van benne, elvileg rázhat is, ha nincs rendben a föld. Rozsdásodhat is..

2014. szept. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Azért ez az én bojlerem:

[link]


...csöves:

[link]

[link]


[link]

She is sexy:

[link]

2014. szept. 28. 20:13
 7/9 anonim ***** válasza:

Azért majd kérdezd meg a szerelőt ha majd kipucoltatod, mert ami megrándul az szerintem vízvezeték :)


Én szoktam beszélgetni velük, van amelyik szívesen megmutat mindent már ha tényleg érdekel.


Beszéld meg vele azt is, hogy nyílt vagy zárt égésterű, mert más biztonságot jelent a kettő. Ha nyílt akkor vegyél szénmonoxid érzékelőt, de a szakembert kérdezd meg mert itt összehordanak sokfélét, látom a villanybojlerre meg azt írják rázhat :) Ja, hát valamit mindennek kell :)


Szerintem robbanni nem fog. Mármint a készülék. Az épület talán... de a készülék tuti megmarad, azt tudjátok majd használni azután is.


Amúgy én évente átnézetem a gázkazánt, lehet kevesebb leszek ilyenkor 10ezer forinttal, de nem félek egész évben.

2014. szept. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
2016. okt. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Amikor engedem a melegvizet akkor szokott durranni egyet vagy kialszik az mitől lehet?Fég 13 éves bojler
2017. márc. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!