Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A halál pontos idejének...

A halál pontos idejének kiszámítása?

Figyelt kérdés

Idézek:


"Hogyan számítják ki a halál pontos idejét? Egy egészséges emberi test hőmérséklete átlagosan 36,9 °C. A test hőmérséklete a halál beállta után az idő exponenciális függvényében csökken a Newton-féle lehűlési törvény értelmében. (Feltéve, ha nem lépnek közbe környezeti hatások, például a környezet hőmérsékletének jelentős változása.) A hulla a nyomok alapján azonnal belehalt sérüléseibe. Állapítsuk meg a halál beálltát!


Rendelkezésre áll még két mérésünk: este 9 órakor a test hőmérséklete 28 ° C, három órával később, tehát este 12 órakor a test hőmérséklete 25,6 ° C.

A környezet hőmérséklete 0 ° C.


A következő képlettel számíthatjuk ki a testhőmérsékletet egy adott időpontban:

T = C · a t

Ha a C a hulla pillanatnyi testhőmérséklete, t az eltelt idő és a = 0,9706 (mivel 9 órát t=0-nak, ezáltal 12 órát t=3-nak vettük, ebből a következő egyenlettel számíthatjuk ki az a értékét 25,6= 28 · a 3 )

36,9=28 · 0,9706 t

T= -9,25, tehát a t=0, vagyis este 9 óra előtt állt be a halál pontosan 9 és egynegyed órával.

A halál beálltának pontos ideje délelőtt 11 óra 45 perc."


A kérdésem tehát az, hogy a képletben az "a" értéke miért annyi, amennyi? Illetve mi a pontos mértékegysége? Ez itt nekem nagyon zűrös gyakorlatilag csak érthetőbb magyarázatot szeretnék.


2016. júl. 21. 23:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Ezek álltalában „tapasztalati állandók” szoktak lenni; ezt úgy kell elképzelni, hogy mérések után a C*t mindig ennyivel kevesebb a mértnél, így ezzel a korrekciós értékkel szoroznak. Azért hívják állandónak, mert mindig ennyi.


Érdemes a betűk helyére (amelyiknek tudjuk) a mértékegységüket írni:


óra=celsiusfok*a*óra, az a-ra rendezve 1/celsiusfok=a eredményt kapjuk, tehát a mértékegysége 1/celsiusfok.

2016. júl. 22. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Már megbocsáss, de ez egy értelmetlen katyvasz.

"...hőmérséklete a halál beállta után az idő exponenciális függvényében csökken"

Hol van az exponenciális számítás?

Szerintem inkább valami ilyesmi lehet:

[link]

2016. júl. 22. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Én is csak idéztem. Ne haragudj, de ezt írták, immár főiskolát végzett illetők, ez van, ennyi eszük volt.
2016. júl. 22. 11:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!