Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mikor van nagyobb esélye...

Mikor van nagyobb esélye ennek az eseménynek?

Figyelt kérdés

Adott egy kör, amit felosztok mondjuk 10 körcikkre. Két körcikkbe teszek 1-1 piros pöttyöt.

Akkor tulajdonképpen annak az esélye, hogy pont egy olyan körcikkre mutat a nyíl mikor megforgatom a kört, amiben van piros pötty 2:10-hez (azaz 1:5-höz). Ugye?


Számít-e az, hogy egymás mellett van a két piros pöttyös körcikk, vagy mondjuk van köztük legalább 3-4 körcikk "távolság"? Módosít-e az esélyeken, ha egymás mellé helyezem ezt a két körcikket?



2016. szept. 1. 13:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha egyformák a körcikkek, akkor 2:10-hez az esély. A területek (illetve a külső ívek hosszának) aránya számít valójában.


Az, hogy melyiket pöttyözöd ki, lényegtelen. Ha nem volna az, akkor kéne hogy legyen a háttérben valamilyen effektus, amely az egymás melletti pöttyösítés esetén manipulálja a kiválasztást. Ilyen pedig nyilván nincs.

2016. szept. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Bocsánat, elfelejtettem mondani, hogy a körcikkek egyformák.


Tehát az esélyeket nem változtat az, hogy éppen nem egymás szomszédai a pöttyözött körcikkek, ha jól értem?

2016. szept. 1. 13:43
 3/4 Wadmalac ***** válasza:

Amennyiben a pörgetés utáni megállásod teljesen random, akkor nem számít.

De gondold el, hogy van egy adott súrlódásod és mindig ugyanakkora fordulatról indul a lepörgésed. Máris elég jó tűréssel ugyanabban a szögben fog mindig megállni a kerék. Úgymond oda tudod tervezni a pöttyeidet a megállási helyre, vagy éppen messze onnan. Így kihozható majdnem 100% és majdnem 0% esély is.


Na szerencsejátékban EZT hívják csalásnak.

Éppen ,mert NEM teljesen random az eredmény.

2016. szept. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem világos. Köszi.
2016. szept. 1. 14:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!