Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Egy állandó külső gerjesztéses...

Egy állandó külső gerjesztéses DC motornak a nyugalmi súrlódása nagyságrendileg hányszor nagyobb, mint a mozgási súrlódási együtthatója?

Figyelt kérdés

Mert ugye még ott hat álló helyzetben a gerjesztés (a mágnesesség) miatt is erő. Magyarán ha tekerem a tengelyét a motornak, akkor érezhető, hogy nehezebb tekerni, mert generátorként működik, de ha nincsen rajta terhelés akkor is. Szóval az előbb említett jelenségi is a motor nyugalmi súrlódásának "számlájára írható"? De forgás közben viszont már csak a csapágysúrlódásból adódó mozgási súrlódás jelenik meg?


Egy viszonylag kisméretű 12 V-os motorról lenne szó. Itt érdekelne hogy nagyságrendileg hogy viszonyulnak egymáshoz a nyugalmi és a mozgási súrlódási tényezők. Csináltam egy mérést, és ellenőrizni szeretném, illetve megsaccolni, hogy hova kellene kijönnie körülbelül.


Erre vonatkozó adatokat én sehol nem találtam még sajnos.

Valaki tudna segíteni?


Köszönöm szépen előre is!


2016. máj. 8. 13:59
 1/1 spectator ***** válasza:
Szia! Olyan régóta van már fent ez a kérdés, gondoltam, válaszolok rá valamit. Nevezetesen, hogy surlódási tényezőt szinte lehetetlen elméletileg magsaccolni. Egy jól megkent csapágy egészen más, mint egy elhanyagolt. Mégis, mire gondolsz?
2016. jún. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!