Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A telefonomba egy fülhallgatót...

A telefonomba egy fülhallgatót dugok, a végét levágom, és rázfonállal egy karikát teszek aminek a vége a kábelhez visszacsatolódik. Mi lesz ennek a következménye?

Figyelt kérdés
És zenét látszok rajta, egy 100Hz es mély hangot. A rézkarika fog egy gyenge elektromos teret generálni 100HZ en? A vége a fülhalgató lenne amit ugye átalakítja az e jelet hanggá.. És így csak az e jel van meg, az generálhat elektromos teret?
2016. szept. 18. 16:15
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
2016. szept. 18. 16:17
 2/15 anonim ***** válasza:
77%
Ez a kérdés jó nagy zagyvaság, de azért annyi elmondható válaszkánt, hogy igen, generálni fog elektromágneses teret, de ez nem a zseniális konstrukcióból következik. Arról nem is beszélve, hogy gyakorlatilag semmire sem jó a te konstrukciód.
2016. szept. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Akkor kicsit részletezhetnéd, hátha tanul valaki belőle.
2016. szept. 18. 16:34
 4/15 anonim ***** válasza:
1 darab karikával semmit nem fogsz hallani a fejhallgatóban, több menetes tekerccsel esélyesebb, de a teló nem tud akkora teljesitményt leadni, hogy élvezhető hang keletkezzen.
2016. szept. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
52%

" Mi lesz ennek a következménye?"

Valószínűleg károsodni fog a telód, mert a fülhallgatós kimenetét nem ilyesmire tervezték. / A kimenő tranzisztorok hő-halála megtörténhet.

Ha viszont a gyűrű helyett egy tekercset kötsz rá, valóban egy gyenge 100 hertzes váltakozó mágneses teret hozol létre.

Nem veszel észre semmit, mert az embernek nincs ilyen érzékszerve.

Ha viszont az így meghajtott tekercset egy apró vas, vagy ferrit tárgyhoz közelíted, az érdekes lesz.

2016. szept. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Vasport akartam rászórni s nézni milyen formációt vesz föl.
2016. szept. 19. 16:06
 7/15 A kérdező kommentje:
Gézengúz 12% az neked irreális, legalább 90%-osnak kellene lenned...
2016. szept. 19. 16:07
 8/15 A kérdező kommentje:
A vasport is formációba hozná?
2016. szept. 19. 16:09
 9/15 anonim ***** válasza:

Amit leírtak. Nem erre van méretezve a fülhallgató kimenet. Ha jobb a telód akkor nem lesz semmi baja és letiltja a kimenetet, ha gyengébb akkor javíthatatlanul tönkre fog menni.

A rézkarikát nem teljesen értem miért kell a kísérletbe. Ez nekem így rettenetesen zavaros! Mit szeretnél tulajdonképpen elérni? Nagyon nagyon nem értem. De tényleg. Nekem valahol ez az egyik szakmám, de nem igazán értem, hogy mit szeretnél kérdezni.

2016. szept. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Soha nem tapasztaltam még, hogy valaki ilyen bonyolult módon próbálja meg tönkretenni egy rövidzárlati árammal a telefonját.
2016. szept. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!