Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A telefonomba egy fülhallgatót...

A telefonomba egy fülhallgatót dugok, a végét levágom, és rázfonállal egy karikát teszek aminek a vége a kábelhez visszacsatolódik. Mi lesz ennek a következménye?

Figyelt kérdés
És zenét látszok rajta, egy 100Hz es mély hangot. A rézkarika fog egy gyenge elektromos teret generálni 100HZ en? A vége a fülhalgató lenne amit ugye átalakítja az e jelet hanggá.. És így csak az e jel van meg, az generálhat elektromos teret?
2016. szept. 18. 16:15
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
De tekerccsel is tönkremegy?
2016. szept. 20. 10:45
 12/15 A kérdező kommentje:
Mi ezen a bonyolult? ...
2016. szept. 20. 10:45
 13/15 anonim válasza:
Csupán az, hogy nem tudjuk mit szeretnél elérni a rézkarikával. Mert ha úgy natúrba' rákötöd a telóra a rézkarikát csak szimplán rövidre zárod (persze ez függ a rézdrót ellenállásától is) és tönkreteszed a telefont. Írd meg mit szeretnél, mi a cél, és hidd el lesz olyan aki tudni fogja mit kell hozzá csinálni, bár már előre látom, hogy pont rossz felé indultál bármi is legyen a vége. :)
2016. szept. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
Kicsit agyaltam a kérdéseden, hámozgattam. Az ami a fülhallgatóba megy jel, azt a fülhallgató nem alakítja át olyan értelemben amit te gondolsz. Ugyanis maga a jel, maga az ingadozás dolgozik, azáltal, hogy a fülhallgatóban lévő tekercs indukál mágneses teret. Ez a tekercs mágneses rúd körül van egy membránon rögzítve. Namármost ha jön a jel elkezd mágneses teret generálni a tekercs az álló mágnesen, így a tekercs kénytelen mozogni, megmozgatva ezáltal a membránt, ami a levegőt, és láss csodát a rezgő levegőnek hangja van, így keletkezik a hang a fülhallgatóban. Szóval azzal, hogy elveszed a membránt, meg a mágnest, valamint a tekercset lerövidíted, nem érsz el az égvilágon semmit. Ahogy az előbb írtam a rézdrót ellenállásától függően tönkremegy a telód. Ha a rézdrótnak van akkora ellenállása mint a fülhallgatódnak, akkor nem lesz elméletileg semmi baja, de kb értelme sem lesz, mert semmire nem tudod használni, mert a tekercsnek is pont az a lényege, hogy csúnyán fogalmazva sokszorozza a keletkező mezőt, vagy inkább koncentrálja. Aztán ha tévedek majd engem is kijavítanak.
2016. szept. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

A fülhallgató kimenetet arra tervezték, hogy 16 - 38 ohmos impedanciájú fülest hajtson meg 200 mW teljesítménnyel.

Ha azt akarod, hogy egy csipetnyi vasreszelék a kedvenc zenédre táncoljon, nagyobb teljesítmény kell.

Kell egy tekercs, és egy erősítő csip, vagy egyedi építésű 2 - 4 tranzisztoros push-pull.

Ajánlom ezt az oldalt:

[link]


- - - -

Ja az értékelésem. Valaha 87 - 88% volt, de valaki meghekkelte. Sok tyúkszemre léptem rá.

/ Valaki itt akart orbánozi - elküldtem jeget aszalni.

Nem mintha annyira szeretném a Felcsúti Kiskakast, de az mégis a tudományos rovat.

/ A biznisz-szekták ( Jehova t., hitgyüli, stb. ) hittérítői szerint én vagyok a megtestesült materialista sátán.

/ A piramis mániások sem szeretnek mert megkérdeztem:

- Ha fejlett földönkívüliek építették a piramisokat, miért nem alkalmaztak boltívet?

/...stb.

Gondolkodtam, hogy új fiókot nyitok, de így nincs veszteni valóm, harapósabb vagyok.

2016. szept. 26. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!