Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Áramérőség miért nincs egy...

Áramérőség miért nincs egy fogyasztó után?

Figyelt kérdés
Azt nem értem hogy van egy oldal ahol össze lehet állítani és tesztelni áramköröket, és ott mutatja az áramkör melyik részén mekkora a feszültség és az áramerősség. Viszont azt nem értem hogy egy fogyasztó után miért jelez 0 áramerősséget? a feszültség megmarad de az áramerősség nem, miért?

2016. szept. 28. 19:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
kapcsolási rajz?
2016. szept. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Elnézést rosszul írtam ki, fordítva van nem az áramerősség 0 hanem a feszültség.

Ebben raktam össze egy olyan áramkört hogy egy 5V os táp egy kapcsoló egy 100 OHM ellenállás és egy led.

[link]

A kapcsoló előtt mérhető az 5V viszont a led után ha rámérek akkor már 0V, miért van ez?

2016. szept. 28. 21:13
 3/17 anonim ***** válasza:
Mert feszültséget két pont között lehet mérni. Ha egy vezetéket választasz ki, akkor a program a földpont és a kiválasztott vezetékszakasz közötti feszültséget mutatja. Ennél az áramkörnél a táp negatív sarka van földpontnak kinevezve. A te kiválaszott vezetékdarabod pedig éppen a táp negatív sarkán van, tehát teljesen természetes, hogy 0V a feszültség.
2016. szept. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Igen de ez a valóságban is így van? ha összerakok egy ilyen áramkört és agy mérőműszerrel rámérek akkor 0 V fog mutatni?
2016. szept. 29. 10:30
 5/17 Wadmalac ***** válasza:
Igen, ugyanúgy, mintha a feszültségmérő mindkét érintkezőjét egy elem azonos végéhez érinted.
2016. szept. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Jó de itt azt mutatja hogy ha van egy elem ez egyik végére teszek az izzót az izzó másik vége és az elem másik pólusa közé teszek egy mérőműszert akkor az 0V ot mutat?
2016. szept. 29. 11:11
 7/17 anonim ***** válasza:

Ha az izzó vége és az elem pólusa közötti VEZETÉKRE teszed a műszert, az nullát mutat.

Ha NINCSEN vezeték, hanem a műszer maga zárja az áramkört, akkor ampermérőként működik, viszont nem arra van éppen beállítva, tehát akkor fals értéket mutat!

2016. szept. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Erre gondoltam

[link]

2016. szept. 29. 17:25
 9/17 anonim ***** válasza:

Itt van két eset:

Ha a feszültségmérővel zárod a kört (Mivel a feszmérő ideális, így végtelen ellenállása van, így rajta esik az egész tápfeszültség és áram értelemszerűen nem folyik)

[link]


Ha a feszültségmérővel a vezetékdarabon eső feszültséget méred (mivel ideális a vezeték, nincs ellenállása: nem esik rajta feszültség)

[link]

2016. szept. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Igen de amit én mutattam ott 0V ot mutat ahol 5V kénne hogy legyen...
2016. szept. 30. 18:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!