Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hatványozás-kérdés: 3 a (2 a...

Hatványozás-kérdés: 3 a (2 a 3. -on) az mennyi és hogy számolom ki, egyáltalán mit jelent? (tehát a zárójelben van mindkét hatvány)

Figyelt kérdés
2016. okt. 16. 15:58
 1/5 anonim ***** válasza:

A válasz 10 év alattiaknak szól.

Vannak elemi műveletek, mint például szorzás. Ha ugyanazt a számot többször összeszorozzuk, akkor ezt egyszerűbben is leírhatjuk, és a továbbiakban hatványnak nevezzük. A hatványnak van alapja, ez az a szám, amit többször össze kell szoroznunk. És van kitevője, ez mondja meg, hányszor kell összeszorozni.


Ezek után: 3^2 (három a négyzeten) ugyanaz, mint 3*3. (3^2)^3 ugyanaz, mint 3^2*3^2*3^2, ami viszont annyi, mint amiikor a hármat hatszor egymás után összeszorozzuk.

2016. okt. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy te 10 éves korod alatt ezt már tudtad, hát én nem. Azt megtanultuk, mit jelent a hatványozás, de hogy mit vagy mást jelet-e, hogyha a hatványokat (és csak azokat a hatványozandó nélkül) zárójelbe tesszük, azt nem. Nem kell ezért lenézni senkit, mert a stílusod viszont neked nem éri el a 10 évesek szintjét.
2016. okt. 16. 16:54
 3/5 A kérdező kommentje:
Khm, én (3^2)^3 helyett ezt kérdeztem: 3^(2^3).
2016. okt. 16. 16:56
 4/5 anonim válasza:

2 a harmadikon egyenlő 2*2*2

magyarul 2 a 2*2*2-iken vagyis 2^(2^3) ami 2 a nyolcadikonnal is egyenlő.

2016. okt. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Tehát akkor a második kettes nem hatványként,hanem elsősorban az is hatványozandóként áll ott, ha jól értem.

Köszi.

2016. okt. 17. 20:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!