Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miért nincs olyan repülő ami...

Miért nincs olyan repülő ami elektromágnesességet használva repül?

Figyelt kérdés

Így lehetne az űrben repkedni mert nem kell hogy legyen légkör.


Vannak bizonyos töltésű valamik amik taszítsák egymást a hajtómű generál mind a kettőből folyamatosan így taszító erő fog hatni a repülőre.

Ha ez a taszító erő mondjuk másodpercenként milliószor létrejönne akkor működhetne nem?


2016. nov. 9. 20:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
64%
Nem.
2016. nov. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
36%

Otthoni kísérletezők építettek úgynevezett Lifter nevű készüléket ami nagyfeszültség hatására felemelkedik. A működése az elektronokra (és ionokra?) ható centrifugális erőn alapulhat a kép szerint:

[link]

De kicsi ez az erő amit elértek vele. Persze az alkalmazott nagyfeszültségű tápegységük is kis teljesítményű szokott lenni.

Nem éppen elektromágneses téma de azért belinkelem ezt a videót ami a centrifugális erő tolóerőként való hasznosításáról szól, látható néhány érdekes készülék és kísérlet:

https://www.youtube.com/watch?v=4foY5r2TMOo

Valószínű a legyek szárnya tövében is van egy ingamozgással gyorsan rezgő tömeg, ami hozzásegíti őket a gyors manőverezéshez repülés közben.

2016. nov. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Vagyis ugyanolyan töltésű teret egymásnak engedni. A két térből az egyiket el kell választani a géptől így amikor hatnak egymásnak felhajtóerő jön létre. De ezt olyan semmi kreativitást tartalmazó emberek nem érthetik mint te vagy. Értesz jól a matekhoz meg a fizikához szerintem de ez kevés ahhoz hogy feltalálhass bármi újat.


Legyél picit kreatívabb te nem ember.

2016. nov. 9. 21:04
 4/14 A kérdező kommentje:

Utolsó nem baj szerintem ha kicsi az erő.

Ezt a kicsi erőt kell minél többször létrehozni minél rövidebb időn belül.

A mágnesek jobbak volnának szerintem.

2016. nov. 9. 21:07
 5/14 anonim ***** válasza:
82%
2016. nov. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Gugu Gabor ***** válasza:
100%

Az a baj hogy nagyon egyszerű azt mondani hogy a kicsi erőt kell létrehozni... stb.

De egyáltalán nem biztos hogy ez a gyakorlatban megvalósítható, gazdaságos, nem hoz magával ujabb problémákat stb.

Az űrben működik, teszteltek már nem egy ilyet, de egyelőre nagyon gyerekcipőben jár ez a technologia.

2016. nov. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ti sem fogjátok feltalálni az örökmozgót (ez a válaszolóknak szólt).


"Vannak bizonyos töltésű valamik amik taszítsák egymást a hajtómű generál mind a kettőből folyamatosan így taszító erő fog hatni a repülőre."

Kedves kérdező!

Merem remélni, hogy még alsós vagy, és nem lógsz majd a fizikaórákról. Ott majd elmagyarázzák, hogy az AZONOS töltések taszítják egymást.

A normál anyagok semlegesek. Ha egy ionhajtómű szétválasztja a töltéseket, akkor olyat nem lehet csinálni, hogy csak az azonosakat lövik ki, mert akkor egy idő után ami ott maradt a hajtóműben (és ugye ellentétes töltésű), az visszahúzza ezeket.


Olvasgass kicsit az ionhajtóművekről. Vannak velük problémák, bár ígéretes téma.


A mágneshajtóműves fickónak pedig üzenem, hogy ez már 150 éve lejárt téma, és már akkor se lehetett örökmozgót csinálni belőle.

2016. nov. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Wadmalac ***** válasza:
100%

Reaktív hajtású egyelőre minden repülőeszközünk.

Vagyis egyik irányba tömeget hajít ki, hogy ő a másikba mozogjon.


Ezt csinálja az össze propelleres repülő, helikopter, gázturbinás hajtómű, ionhajtómű, rakéta.


Egyelőre nincs jobb.

A lézersugárral tolás egy esetleges eltérő koncepció.


A kérdés töltésekről és taszításról szóló része arra utal, hogy a kérdezőnek van még mit tanulnia fizika terén.

2016. nov. 10. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 EagleHUN ***** válasza:

Az előző néhány jó választ kiegészíteném még 1 témakörrel:

Sűrűbb anyagokban mint pl a vízben működik az elektrohidrodinamikus meghajtás is. De ez is reaktív meghajtási rendszer, vagyis anyagot lök hátrafelé.

De ezzel sem repülni sem űrhajózni nem fogsz.


Statikus taszítás és vonzás amit felvetettél túl gyenge ahhoz hogy meghajtsunk vele bármit.


Előbb lesz meg a térgörbületi hajtómű mint a felvetésed. :)

2016. nov. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Lehet hogy gyenge de sok kicsi sokra megy én így gondoltam. Minél rövidebb időn belül minél többször ezt a pici erőt létrehozni.

Pl ha egy ms alatt megtörténne 100000 akkor az már jó volna nem?


Egy másik válaszolnak pedig hogy a felgyülemlett töltések amik visszahúznák azzal is lehetne kezdeni valamit pl két hajtómű volna ami részben eggy egyiknek a pozitívak kellenének másoknak pedig a negatívak egymásnak pedig gyűjthetnék a törzseket.


De ti többet ki hozhatnátok ebből én tudom mert nektek van meg hozzá az eszetek.

Csa derülátóbban és ha valami nem jó akkor egy lehetséges megoldás jusson az eszedbe inkább mint hogy lemondj róla.

2016. nov. 10. 11:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!