Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan tudjuk egy adott jármű...

Hangtorzító kérdése:

Hogyan tudjuk egy adott jármű nyomatékát kiszámolni?

Figyelt kérdés
Tételezzük fel hogy minden adat adott a nyomaték kiszámolásához kizárólag az adott jármű nyomatéka az ismeretlen. Milyen faktorokat kell szemügyre venni a számításhoz? (pl: adott gépjármű diesel üzemű az mar nagyobb hatásfokot jelent...teljesítménye 265 lóerő (195kW) és tudom hogy 620 NM a nyomatéka de erre a megállapításra hogyan jutok el, milyen tényezők alapján?)

2016. nov. 19. 14:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Sehogyan. A nyomatekgorbet egymillio parameter befolyasolja, tobbek kozott a befecskendezett uzemanyagmennyiseg, benzinesnel elogyujtasi szog, stb. stb. stb. Ez nem kiszamitando mennyiseg, hanem kimerendo.
2016. nov. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Van egy olyan képlet, hogy P = M * ω

Ez lenne használható, de a max. teljesítményhez, ill. max. nyomatékhoz tartozó fordulatszámok nagyon eltérnek.

[link]

Tehát a max. nyomatékhoz tartozó teljesítményt (ami nem a max. telj.), és a hozzá tartozó fordulatszámot (ami nem a max. ford.) is ismerni kell, és csak grafikonról (mérések alapján) olvasható le.

2016. nov. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A csúcsnyomaték nem ott van,ahol a csúcsteljesítmény,ezért ezt csak mérni lehet,számolni nem.


Számolni akkor lehet,ha ismerjük a csúcsnyomatékhoz tartozó fordulatszámot és teljesítményt.Viszont mivel katalógusból ismerjük a mindkét csúcshoz tartozó fordulatszámot,ezért a csúcsnyomatéknál ki tudjuk számolni az ott leadott teljesítményt,valamint a teljesítménycsúcsnál ki tudjuk számolni az ottani nyomatékot.


Ugyanis a teljesítmény a fordulatszám,a hozzá tartozó nyomaték,és a pí szorzata.

2016. nov. 21. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
tudom, régi kérdés, de lenne egy felvetésem, nem néztem utána, csak kíváncsi vagyok helyes-e. Úgy tudom, hogy a lóerő, a nyomaték és fordulatszám szorzata. Akkor ha tudjuk a lóerőt, és a motor max fordulatszámát (mert ugye ez mindig adott), akkor egy algoritmussal le lehetne futtatni egy ciklust, ami kilistázza mondjuk 100-as fordulatszámonként a nyomatékot, és abból statisztikai görbét csinálni, amiről le lehetne olvasni a max nyomatékot, nem? Meg jól emlékszem én már láttam videókban olyan műszereket amik mérni tudják a nyomatékot, amikor a kardán tengely nyomatéktűrését mérik hogy hol törik el, akkor a végére rárakják mondjuk az adott motort és már mérni is tudják a nyomatékot.
2021. máj. 8. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!